Левски се класира без проблеми за осминафиналите за Купата на България. "Сините" разбиха с 5:1 Спартак (Варна). Срещата се игра в Балчик.

Точни за столичани бяха Франко Мазурек (28), Дени Алар (42), Насиру Мохамед (50) и Мартин Петков (55,56). Почетният гол за "соколите" вкара Ивайло Русев (63).

Възпитаниците на Петър Хубчев изиграха силен мач, в който решиха всичко още в началото на втората част. Двубоят ще запомни и с поредните изцепки на запалянковците на столичния гранд, които опитаха саморазправа с тези на домакините, поради което срещата бе прекратена за няколко минути.

Спартак (Варна) - Левски, на живо

Спартак (Вн) - Левски 1:5, "соколите" връщат едно попадение

Срещата ще се играе в Балчик

Срещата започна с надмощие на гостите. В 10-ата минута удар на Мазурек мина над вратата. Две минути след това гол на Насиру Мохамед бе отменен заради засада. Мартин Райнов стреля с глава след центриране от корнер, а ганаецът, който бе зад отбраната прати топката във вратата.

В 26-ата минута вратарят на "соколите" Иван Иванов на два пъти спаси удари на играчи на "сините". Първо Мохамед нахлу в наказателното поле отдясно и шутира от малък ъгъл, но стражът спаси. Топката стигна до Алар, който също стреля, но Иванов не бе затруднен и улови.

Снимка 444549

Последва атака на Спартак, при която Ники Михайлов трябваше да се намесва след удар на Русев.

В 28-ата минута Левски поведе. Ивайло Найденов проби отдясно и подаде към Франко Мазурек пред наказателното поле. Аржентинецът с прецизен удар в десния ъгъл не остави шансове на Иванов за 0:1.

Снимка 444548

В 32-ата минута Алар пропусна добра възможност след грешка в отбраната на домакините. В края на полувремето австрийският нападател все пак вкара. Иван Горанов проби отляво и с перфектно центриране в наказателното поле намери Алар, който с глава прати топката във вратата за 0:2.

Втората част започна с нов гол за "сините". В 50-ата минута Мартин Райнов пусна отличен извежда пас за Насиру Мохамед, който избяга от Иво Иванов и Георги Динков и озовал се сам срещу вратаря на Спартак не сбърка за 0:3.

Снимка 444542

В 53-ата минута Мартин Петков влезе на мястото на Иван Горанов, а само две минути по-късно вкара за 0:4. Филипе Нашименто центрира от корнер, Алар стреля с глава, но прати топката в гредата. Кълбото стигна до Петков, който го насочи във вратата.

Няколко секунди по-късно младокът вкара втория си гол. Офанзивният футболист бе изведен сам срещу Иванов и мушна топката под плонжа му за 0:5.

Снимка 444546

В 63-ата минута "соколите" върнаха един гол. Янаки Смирнов се пребори с Мартин Райнов в наказателното поле и пусна към Ивайло Русев. Нападателят стреля от малък ъгъл и преодоля Михайлов за 1:5.

Десет минути след това срещата бе временно прекратена. Феновете на Левски отново се проявиха, като този път счупиха оградата на сектора за гости и тръгнаха към привържениците на Спартак. Бързата намеса на полицията предотврати по-сериозна ескалация на напрежението.

Снимка 444543

В 78-ата минута Мартин Петков бе близо до своя хеттрик. Нападателят бе намерен в наказателното поле от Нашименто, но не успя да насочи добре топката и стреля силно право във вратаря.

В продължението на срещата Петков намери Мохамед в наказателното поле, който шутира от малък ъгъл, но Иванов спаси.

Така Левски мина безпроблемно през първото си изпитание в турнира за Купата на България.