Левски победи Лудогорец по изключително драматичен начин в първи полуфинален мач от SESAME Купа на България. "Сините" се наложиха с 3:2 на "Хювефарма арена".

Домакините първи поведоха чрез Десподов, Михайлович изравни, а минути по-късно Бари направи обрата пълен. В последната минута на редовното време, шампионите получиха право да изпълнят дузпа, която беше реализирана от Сотириу.

Осем минути в добавеното време, "сините" получиха също 11-метров наказателен удар. Миланов изпълни неточно, но опитът бе повторен заради неправомерно излизане на Слуга. След второто изпълнение Марин Петков бе точен за 2:3.

Снимка 570532

Предвид важащото правило в турнира за гол на чужд терен, "сините" имат сериозно предимство за реванша, който е на Разпети петък

Срещата започна вихрено. Още във 2-ата минута, Илиян Стефанов получи много добро подаване от Михайлович, но новото попълнение на столичния гранд не успя да вложи много сила и да затрудни Слуга. Четири минути по-късно, след грешка на Лудогорец, Илиян Стефанов намери Билал Бари, който подаде към Уелтон на празна врата, крилото реализира, но Бари е бил в засада и попадението бе отменено след намесата на ВАР.

Лудогорец - Левски, развой на срещата по минути

В самия край на мача

В 11-ата минута Лудогорец поведе. Десподов реализира ефектен гол след като получи дълго подаване от Шоу и отдясно се справи с двама бранители на "сините" и матира Пламен Андреев, който не успя да се намеси и допусна гол в мрежата си за 1:0.

След половин час игра, Драган Михайлович отправи бомбен изстрел след като пред наказателното поле засече отбита топка след изпълнение на корнер, но Слуга изби. Последва накъсана игра, изпълнена с много нарушения. През второто полувреме "сините" вдигнаха оборотите и наложиха доминация.

Снимка 570537

В 52-ата минута, Кордоба намери Цунами, той напредна вихрено и пусна веднага към Уелтън, който стреля. Топката бе избита и попадна в Драган Михайлович, който матира Слуга за 1:1.

Снимка 570545

Две минути по-късно, Цунами центрира към наказателното поле, Антон Недялков насочи топката към собствената си врата, но Игор Пластун изчисти почти от голлинията. В 57-ата минута Левски реализира пълен обрат. Сунберг засече с глава от корнер, изпълнен от Стефанов, топката попадна на десния крак на Бари и той отблизо разстреля Слуга за 1:2.

В 78-ата минута двата състава останаха с по 10 играчи. След разправия между Кордоба и Недялков, двамата бяха изгонени с втори жълти картони.

В 90-ата минута Лудогорец получи дузпа след игра с ръка на Цунами. Сотитиу бе точен за 2:2.

Снимка 570536

В добавеното време, Левски също получи право да изпълни 11-метров наказателен удар. Зад бялата точка застана Георги Миланов, който беше неточен. Опитът бе повторен заради излизане на Слуга. Марин Петков стреля от втория опит, този път точно - за 3:2.

След последния съдийски сигнал се стигна до бой. Двата щаба се спречкаха сериозно, а Станимир Стоилов загуби самообладание и потърси физическа разправа с Бърнард Текпетей.