Левски победи и елиминира Черно море от турнира за Купата на България. "Сините" спечелиха осминафиналната си битка от надпреварата с минималното 1:0 и продължават в следващия етап.

Единственото попадение бе реализирано от Мартин Райнов в 23-ата минута на мача.

Сблъсъците между двата тима в тази надпревара винаги са повече от интересни, като и днешният не бе изключение от правилото. Този път обаче множество попадения не бяха реализирани.

Снимка 455928

Този следобед допълнителна интрига създаде и зимното време в София, което не бе по вкуса, на който и да е от опонентите. Домакините обаче се бяха погрижили теренът да бъде в перфектно състояние и неутрален, незапознат с обстановката зрител едва ли би предположил, че сезонът е в разгара си в София, гледайки наситения зелен цвят на игрището.

Двубоят бе изключително важен за домакините, които имат амбицията най-сетне да сложат край на годините си без трофей.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Левски - Черно море 1:0, гол на Райнов!

Всичко е готово за битката

Първото полувреме предложи интересни ситуации и пред двете врати. Далеч по-настоятелни бяха състезателите на домакините, но контраатаките на техните опоненти бяха бързи и водеха неминуемо до напрежение в полето на Миятович.

"Сините" разчитаха най-много на Паулиньо, Иванов и Робърта за изостряне на акциите си и създаване на опасности пред вратаря на варненци.

Райнов не изглеждаше в необходимата кондиция, като неколкократно сбърка решителни пасове във важен момент.

Снимка 455926

В 23-ата минута обаче той се реабилитира за това нестабилно представяне с откриващо попадение. Столичани получиха право да изпълнят ъглов удар, Ейолфсон игра добре с глава, топката не бе бързо избита напред от бранителите на "моряците" и достигна до Райнов, който от близка дистанция даде преднина на тима си в резултата.

"Сините" получиха попадение в своята мрежа малко по-късно, като Букаси засече центриране с десния крак. Реферът Йорданов обаче отмени гола. Причината бе нарушение на Димов в атака срещу Райнов.

Повторенията показаха, че отсъждането на арбитъра е било по-скоро коректно.

Софиянци не намалиха оборотите и дори опитаха финален щурм в края на полувремето, но не стигнаха до отбелязване на второ попадение.

Второто полувреме бе далеч по-резервирано и за двата тима, които заложиха на солидните си действия в защита.

На моменти дори изглеждаше така, сякаш те спестяват усилия, но битката бе на ниво до последния възможен момент.

Снимка 455927

Многото нарушения и прекъсвания на играта я накъсаха значително и забавиха темпото на развитие на събитията.

Към края на срещата зачестиха и официалните предупреждения, като те бяха за футболисти и на двата тима.

Снимка 455925

Смените на Илиев не спомогнаха за корекцията в резултата, на която той вероятно се надяваше, като до промяна в статуквото не се стигна.

Така Левски продължава на 1/4-финал и очаква името на следващия си съперник. Черно море ще може да се съсредоточи върху изявите си за шампионата на страната.