Тимът на Левски се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България, след като победи Сливен с 2:1. Успехът за "сините" дойде след автогол на Киков във 112-ата минута. В редовното време резултатът бе 1:1. Коста Янев откри резултата още в 4-ата минута за гостите, а резервата Жеан Карлош изравни в 68-ата.

Срещата започна повече от добре за гостите, които още в първата си сериозна атака стигнаха до гол. След добро нападение по дясното крило, кълбото попадна в Янев, който от 11 метра прати топката в мрежата. В следващите минути Левски взе инициативата, но "сините" не стигаха до 100-процентови положения. За сметка на това Тасевски, Гаджев и Сърмов отправиха няколко удара от далечна дистанция. В 24-ата минута Сърмов нацели страничната греда с мощен удар. До края на полувремето Георги Христов и Николай Димитров пропуснаха от добри позиции и резултатът остана непроменен.

На полувремето наставникът на Левски Емил Велев предпочете да не прави рокади в състава. В 51-ата минута безличният Георги Христов се размина с една топка след центриране на Лусио Вагнер. Няколко минути по-късно бившият играч на Ботев бе заменен от Жеан Карлош. Освен това Зе Соареш се появи в игра на мястото на Жоазиньо, който не се отличи с нищо по левия фланг.

Смените освежиха играта на Левски. Така се стигна до 68-ата минута. Гаджев с интелегентен пас намери Николай Димитров отляво. Младото крило не се забави и с едно докосване намери Жеан Карлош непокрит. Бразилецът, паднал на колене, прати топката в мрежата за 1:1.

След попадението "сините" продължиха да са по-активният отбор. Въпреки това до нов гол не се стигна и мача отиде в продължения.

В 9-ата минута на първото продължение Дарко Тасевски можеше да изведе Левски напред. Македонецът получи една топка в полето на гостите, но вратарят Чавдаров се намеси на ниво и спаси.

Две минути по-късно при една контра на Сливен Иван Стоянов се оказа сам срещу Петков. Вратарят на "сините" показа класата и блокира удара на Стоянов. До края на първото продължение не се стигна до нови положения пред двамата вратари.

В 112-ата минута Гаджев стреля към вратата на гостите. Кълбото рикошира в Киков и спря в мрежата на Чавдаров - 2:1.

До края на мача Сливен не успя да стигне до положение пред Георги Петков и Левски се поздрави с победата.

Така "сините" стават последният 8-и отбор, който се класира за 1/4-финалите.

ЛЕВСКИ - СЛИВЕН 2:1 (0:1, 1:1)
0:1 Коста Янев 4
1:1 Жеан Карлош 68
2:1 Киков 112-автогол

ЛЕВСКИ: Петков, Миланов, Рабех (83-Балтанов), Минев, Вагнер, Сърмов, Гаджев, Тасевски, Н. Димитров, Жоазиньо (59-Зе Соареш), Г. Христов (58-Жеан Карлош)

СЛИВЕН: Чавдаров, К. Стоянов, Киков, Зафиров, П.Петров, Ивелин Янев, Миндев, К. Янев, Иса (112-Въндев), Ив. Стоянов, Ямуков