Левски победи Лудогорец в последния четвъртфинал за Купата на България. Сблъсъкът на "Герена" не излъчи победител след края на редовното време, като не бяха отбелязани попадения.

В продълженията отново голове не паднаха, което наложи дузпите да определят полуфиналиста. При изпълненията от бялата точка "сините" се наложиха с 6:5, като Чибота пропусна решителната дузпа за шампионите.

В истински герой за столичани се превърна Милан Миятович, който спаси дузпа в продължението на мача. Той хвана удар на Григоре и даде шанс на тима си да стигне до победата.

За "сините" двубоят бе от изключително важно значение. Столичани започнаха слабо пролетния дял и не успяха да стигнат до победа в първите си три срещи.

Титлата за поредна година ще се изплъзне на гранда, поради което Купата остава единственият шанс за трофей.

Снимка 470261

Единствено отстраняването на Лудогорец можеше до някаква степен да спаси сезона на Левски на този етап. Тази възможност бе запазена реална и жива.

ТОПСПОРТ проследи срещата на живо за потребителите си:

Левски - Лудогорец, на живо

Левски - Лудогорец, време е за дузпите!

Драма до последните секунди на "Герена"

Първото полувреме премина в очакваното добро темпо на игра, но за съжаление на феновете по трибуните - без да бъдат отбелязани голове.

Домакините изчакваха шанса си на контраатака, но като цяло получиха само две възможности да застрашат съперника си.

В единия случай Станислав Костов напредна в полето на разградчани и дори стигна до възможност за отправяне на изстрел. Стоянов реагира и изби в корнер. След него не последва опасност пред стража на "орлите".

Снимка 470237

Преди това Рейш получи топката централно срещу вратата и реши да стреля от границата на наказателното поле. Стоянов улови кълбото без проблеми, като то не бе отправено със сериозна сила, нито пък скорост.

Марселиньо можеше да открие резултата, включвайки се от втора линия, но негов изстрел с глава премина покрай лявата греда на целта.

Снимка 470238

В средата на полувремето Каули центрира добре от статично положение, Кешеру надскочи всички в пеналта и отправи удар с глава, който отново не беше точен.

Снимка 470242

Вандерсон опита да изведе на скорост включилия се в атака Сисиньо след около половин час игра. На първо време Миятович се намеси добре, но когато пробва да хвърли топката към Горанов сгреши и като по чудо не се стигна до последващ шут във вратата на "сините".

Преди паузата Левски съвсем бе прибран в половината си, а излизанията напред на Костов и Иванов не бяха добри, като в играта и на двамата атакуващи състезатели на столичани нямаше необходимата скорост, за да притеснят те бранителите на опонента.

Второто полувреме не се различаваше много от началното, в първите си няколко минути.

След около час игра обаче домакините се задействаха, като увеличиха темпото на игра и създадоха две опасности пред Стоянов.

Снимка 470256

Първо рефлексите на вратаря бяха изпробвани след добро изпълнение на ъглов удар. Стражът бе на ниво и не позволи да бъде изненадан.

След това Тиам подаде за Робърта, който центрира в наказателното поле. Топката стигна до Иванов, който стреля силно, но за негово нещастие кълбото се отби в тялото на защитник.

Снимка 470244

Последва ситуация за разградчани, като те се оказаха с числено преимущество над съперника си, в неговата половина. Вместо да подава обаче, Вандерсон избра да стреля и не намери очертанията на целта.

В последните минути на редовното време Лудогорец взе инициативата и опита да притесни Миятович. Наложи се вратарят да спасява "сините" при мощен изстрел на Вандерсон.

Снимка 470243

В последните секунди на добавеното време Холмар Ейолфсон задържа атакуващ състезател на съперника и получи жълт картон, а съдията посочи бялата точка.

Драгош Григоре застана зад топката, но не успя да стреля добре и дузпата бе спасена от Миятович.

Вратарят на "сините" прати мача в продължения.

Снимка 470248

В тях голове не паднаха, което наложи изпълнения от 11-ия метър. Левски стигна до успеха с 6:5, като футболистите на тима не пропуснаха нито веднъж от бялата точка.