Левски стана последният 1/8-финалист в турнира за Купата на България, след като успя да се наложи в дербито на 1/16 финалите над Нафтекс с 3:2 като гост. "Сините" определено имаха поводи за притеснение, след като през по-голямата част на мача изоставаха в резултата. В крайна сметка обаче след далеч по-добра игра през второто полувреме шампионите обърнаха мача и се поздравиха с крайния успех.

Двубоят започна със силен домакински натиск, като с подкрепата на около 10 хиляди зрители Нафтекс пропусна да открие още в самото начало след пропуск на Иво Паргов. Постепенно обаче "сините" успяха да изравнят играта и на три пъти Георги Иванов бе отчайван от добрите намеси на вратаря Свилен Симеонов, а веднъж и бранителят Станислав Петров изчисти от голлинията.

Така противно на логиката именно когато Левски владееше инициативата, допусна и гол във вратата си. В негов автор се превърна Любомир Божинов, който от пряк свободен удар не остави шансове на Митрев - 1:0. При този резултат завърши и полувремето, а през второто зрители на стадион "Лазур" видяха още по-драматични събития.

Грешка на Станислав Ангелов в 54-та минута позволи на Любомир Любенов да излезе на голова позиция и отблизо той удвои - 2:0. Станимир Стоилов веднага реагира и включи в игра невъзстановеният Валери Домовчийски. Само минута по-късно младокът бе изведен сам срещу Симеонов от Гонзо и не сгреши - 1:2.

Последва натиск на Левски и в 67-та минута отново Домовчийски навлезе в пеналта, където след сблъсък с вратаря падна в полето и главният рефер Стефан Спасов отсъди дузпа. Георги иванов бе точен и изравни - 2:2. Мачът вървеше към продължения, но изключително несъсредоточена изява на Симеонов позволи на Левски да обърне резултата.

Десет минути преди края Телкийски видя, че вратарят е излязъл напред и оставил открит единия си ъгъл и успя да го прехвърли с фалцов удар за 2:3. Така макар и с доста късмет шампионите станаха последният 1/8-финалист в турнира за Купата на България и чакат жребия за следващата фаза.

Стоилов: Доволен съм от единствено от резултата