Берое се класира на финал за Купата на България, след като победи Чавдар (Етрополе) с 1:0 като гост. Единственото попадение дойде в края на първото полувреме и бе повече от  куриозно, като основна вина за него носи вратарят Яначков.

Домакините от Чавдар бяха беззъби в нападение и така и не успяха да затруднят сериозно вратата на заралии. Гостите пък създадоха две-три допри положения, но в последните минути се прибраха да пазят скъпоценната преднина.

Първото по-сериозно положение за "зелено-белите" се откри пред Андонов в 20-ата минута, но таранът не успя да преодолее Яначков.

Малко преди почивката дойде и най-куриозната ситуация в двубоя. Атанас Атанасов опита центриране от фаул в пеналта. Яначков обаче бе излязъл твърде напред, топката го прехвърли и влетя в мрежата.

След почивката Берое отново започна по-добре. Николай Станков изпусна страхотно положение след час игра. Останал сам срещу Яначков, той би високо над вратата.

С напредване на времето Берое се дръпна да брани резултата. Домакините успяха да стигнат до няколко разбърквания в наказателното поле на гостите, но нищо повече. Така в крайна сметка Берое се класира на финала, където ще срещне тима на Черноморец (Поморие).