КРАЙ НА ДВУБОЯ! СЛАВИЯ Е НА ПОЛУФИНАЛ ЗА КУПАТА НА БЪЛГАРИЯ!

Славия победи Етър с 3:1 и е на полуфинал за Купата на България

Поредна съдийска гавра! Славия на полуфинал за Купата след две скандални дузпи!

Петър Костадинов съсипа мача във Велико Търново

ГОЛ! Ивайло Димитров прави резултата 3:1.

ГОЛ! Ивайло Димитров се разписа от бялата точка за 2:1.

78′

Главният съдия отново отсъжда дузпа за Славия!

78′

Жълт картон за Христо Иванов, който е фаулирал Ивайло Димитров според главния съдия

77′

Принудителна смяна в състава на Етър - Бадара е заменен от Тодор Колев

77′

Удар на Ивайло Димитров е изчистен буквално от голлинията!

70′

Ако двата отбора завършат редовното време при резултат 1:1, следват продължения.

66′

Жълт картон за Бадара

65′

Ивайло Димитров заменя Наско Милев

62′

Стефан Велев влиза на мястото на Чикози Мба

57′

Претенции от Етър за дузпа! Бадара падна в наказателното поле след единоборство с Андреа Христов, но наказателен удар по-скоро нямаше как да бъде отсъден.

46′

На почивката е заменен Йордан Апостолов, на негово място се появява Никола Колев

45′

Начало и на второто полувреме!

45+1′

Край на първата част! Двата отбора се оттеглят на почивка при равен резултат - 1:1.

43′

Жълт картон за Иван Минчев

39′

Любопитно присъствие на стадион "Ивайло". Ивелин Попов и съпругата му - Елена Паришева се наслаждават на сблъсъка между Етър и Славия.

30′

Напрежение между футболистите, заради високо вдигнат крак на Христов към Бадара при единоборство между двамата.

22′

Ивайлов опита да изненада Стергиакис със силен удар от далечна дистанция, но топката попадна право в ръцете на младия страж на Славия.

13′

ГОЛ! Иван Минчев е точен от бялата точка.

13′

Иван Стоянов е декотиран в жълто заради оспорване на решението на съдията

12′

Главният съдия отсъжда дузпа в полза на Славия! Футболистите на Етър оспорват бурно решението на рефера. До решението на Костадинов се стигна, след като Георги Илиев се строполи в наказателното поле на "виолетовите", въпреки че нямаше контакт с нито един от двамата защитници, които се оказаха по-бързи от него и изчистиха топката. Доста спорно решение на главния съдия.

7′

Жълт картон за Йордан Апостолов

2′

ГООООЛ! Румен Руменов открива резултата в 26-ата секунда! Димо Атанасов центрира към наказателното поле, където Руменов бе оставен непокрит и засече топката от движение, изпращайки я в мрежата за 1:0.

1′

15 Кольо Станев 77 Стефан Велев

Днес от 17:30 часа Етър приема Славия във втория четвъртфинален сблъсък за Купата на България, след който ще бъде определено кой ще прави компания на Ботев (Пловдив) на полуфиналите.

Вчера "жълто-черните" разбиха Литекс с 5:0.

Ботев (Пловдив) съсипа Литекс и е първият полуфиналист за Купата на България

"Канарите" прегазиха опонента си с 5:0, Стивън Петков блесна с хеттрик

"Виолетовите" не са в най-добрата си форма и днешният двубой ще е изпитание за Станислав Генчев, който може да бъде освободен при евентуален неуспех днес. Единствената си победа в последните пет мача в първенството, Етър записа именно срещу Славия с 2:1.

"Белите" пък са окрилени след равенството 1:1 с Левски и днес ще се опитат да вземат реванш от великотърновци.

Кой какво свърши през есенния дял на Първа лига

Елитните ни тимове минаха през възходи и падения, но в крайна сметка на върха отново ще зимува Лудогорец

В състава на домакините ще отсъстват наказания Иван Скерлев и контузеният Венцислав Василев.

Пред Златомир Загорчич няма такива кадрови проблеми, като сред титулярите се очакваше да се завърне Ивайло Димитров, но той е оставен на резервната скамейка.

За последно двата отбора се срещнаха в турнира за Купата на България през 2010 година, но на осминафиналите, когато Славия се наложи с минималното 1:0.