Локомотив (Пд) стана поредният отбор от "А" група, който достигна 1/4-финал в турнира за Купата на България. "Чернобелите" победиха с 4:1 в Своге местния Спортист и чакат съперника си в следващата фаза на надпреварата.

След няколко пропуска пред вратата на домакините, все пак Локо откри чрез Даксон да Силва. Бразилецът бе изведен с пета от Камбуров на голова позиция и безпроблемно разстреля Първанов. В самото начало на втората част обаче бранителят на Спортист Тодоров изравни след разбъркване пред Ставрев.

Това очевидно подейства мотивиращо на гостите и броени минути по-късно Явор Въндев върна преднината на отбора си, след като получи добро подаване от Камбуров и реализира за 2:1. Самият Камбуров направи 3:1 в 75-ата минута, а влезлият като резерва Златинов оформи крайното 4:1 в полза на тима си.