ФК ЦСКА 1948 надви Берое с 2:1 в мач от осминафинален мач за Купата на България. Така столичани са поредният отбор от efbet лига, продължаващ на четвъртфинaлната фаза.

"Заралии" първи поведоха чрез Сантиаго Годой в 53-ата минута, ала в 60-ата Педриньо изравни. В 87-ата минута обаче Ивайло Чочев донесе успеха на състава с великолепно попадение.

Двубоят започна равностойно, но домакините имаха добра възможност да отбележат. Левият флангови футболист Педриньо отправи корав удар, който профуча покрай левия страничен стълб на врата, пазена от Родриго Ачинели.

Снимка 645175

Източник: startphoto.bg

Второто полувреме стартира с бърза атака на ФК ЦСКА 1948, когато Педриньо центрира отляво в наказателното поле, където Емил Ценов от непосредствена близост стреля с глава право в стража Родриго Ачинели.

Въпреки пропуснатите ситуации от страна на възпитаниците на Николай Панайотов, гостите изненадващо откриха резултата. В 53-ата минута Сантиаго Годой овладя подаване отляво, след което нанесе корав удар, а Даниел Наумов подцени силата му и не се намеси убедително.

Снимка 645173

Домакините не се сломиха, макар да инкасираха попадение. От пряк свободен удар бразилецът Педриньо с изключително прецизно изпълнение възстанови паритета.

"Червените" бяха близо да осъществят обрат в мача, тъй като най-добрият на терена Педриньо засече чудесно центриране, принуждавайки Ачинели да блесне с първокласно спасяване.

Столичният тим тотално съкруши амбициите на Берое с фамозен гол в края на мача. В 87-ата минута от пряк свободен удар капитанът Ивайло Чочев стреля мощно към вратата на Ачинел, за да се разпише за 2:1.

ФК ЦСКА 1948 - Берое 2:1 (Развой на срещата по минути)

Д9вубоят е от 17:30 часа в Бистрица