Категорична точка на спора във Велико Търново.

Сериозно забавяне на темпото на игра.

Двата тима са сякаш вече в "изчаквателна" позиция, в очакване края на двубоя.

71′

Отново груба игра от страна на футболистите на Верея.

Нервите взимат превес на игрището, въпреки че крайният победител по-скоро изглежда ясен.

64′

Иван Иванов стреля!

Топката е избита от стража на съперника.

Добра възможност за състава на Етър.

60′

Домакините явно нямат намерение да отслабват хватката си.

Гостите за пореден път са натикани изцяло в половината си.

51′

ГОООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение за домакините!

Натискът на великотърновци даде очаквания ефект!

Гол на Руменов!

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на домакините, които определяха какво да се случва на терена и задаваха темпото на игра, с което опонентите им се съобразяваха.

Още в 12-ата минута резултатът можеше да бъде открит, като Петков получи топката в близост до наказателното поле на съперника и стреля, но шутът му премина встрани от целта.

В 17-ата минута и Почански опита да изненада защитата на опонента, но завършващият му удар при поредната акция на скорост за Етър се оказа неуспешен.

Гостите не показаха, че държат да стигнат до гол, като сякаш нямаха нищо против нулевото равенство на игрището.

В края на полувремето играта загрубя и единствено по-свободната игра, която допускаше арбитърът Иванов не доведе до показването на няколко официални предупреждения.

Така или иначе преди почивката, въпреки усилията на футболистите на Етър, до откриване на резултата не се стигна.

45′

Почивка.

39′

Поредица груби нарушения в средата на терена.

Футболистите и на двата тима изглеждат припряни в действията си.

Всеки от отборите желае да излезе първи напред в резултата.

30′

И футболистите на Етър забавиха темпото.

Възможно е да изчакат почивката, за да внесат необходимите корекции в състава си.

25′

Грешка на Диара!

Малшанс за съперника, чийто състезатели не успяха да се възползват по най-добрия начин от създалата се опасност.

22′

Нищо интересно от страна на гостуващия състав.

Без атаки за тима в половината на домакините.

17′

И Почански с любопитен опит, при поредната акция на скорост за домакините.

Гол не пада, но атаките на домакините зачестиха.

12′

Възможност за Иван Петков!

Той получава топката в близост до наказателното поле на съперника и опитва изстрел от средна дистанция.

Без успех.

7′

Подчертано преимущество на домакините в мача до момента.

Организирана игра на футболистите на великотърновския състав.

1′

88 Флорент Боджадж 7 Симеон Красимиров Мечев

Етър приема днес Верея в осминафинал от турнира за Купата на България. Двубоят е от 18:00 ч. на стадион "Ивайло".

Жребият бе благосклонен за "виолетовите" с оглед на това, че са домакини, защото се играе само по един мач по системата на елиминациите. А и съперник е отборът, заемащ последното място в Първа лига, макар че това по никакъв начин не предрешава изхода от двубоя.

В първия кръг домакините гостуваха на Литекс в Ловеч и спечелиха с 2:0 с попадения на Иван Петков и Иван Стоянов. Верея пък игра с третодивизионния Спартак (Варна) и продължи след 1:1 и 5:4 при дузпите. Всъщност старозагорци нямат никаква победа в официален мач още от пролетта, а в настоящото първенство на страната са последни с 4 ремита и 9 загуби. В последния кръг те бяха разбити от Левски с 0:7.

Етър се похвали с двама африкански национали

Аласана Мане е получил повиквателна за Гамбия, докато Жилсон Варела за националния отбор на Кабо Верде

Етърци са амбицирани за победа, която да ги прати на четвъртфиналите в турнира. Това би повторило постижението от м.г., когато "болярите" на 1/4 финал бяха елиминирани от "Славия" след брутално съдийство, а впоследствие "белите" спечелиха купата.

Ръководството на Етър обяви цена от 5 лв. на билетите за мача. Тя важи за всички зрители, без значение възрастни, ученици, студенти или пенсионери. Билетите бяха пуснати в продажба в 09:00 часа и се продаваха до началото на мача, като входовете на стадиона бяха отворени в 16:15 часа.

От клуба от Велико Търново не коментираха дали ще има промени в състава, каквато е практиката на повечето отбори в турнира за купата, но е напълно очаквано треньорският щаб да даде шанс за изява и на играчи, които влизат по-рядко. В Етър обаче са наясно, че мачът няма да е лек и противникът не бива да се подценява. Главният мениджър Красимир Балъков още след победата над Славия в неделя предупреди, че позитивната емоция също се нуждае от контролиране, за да е тимът боеспособен за мача с Верея.

Осминафиналът бе поверен на рефера Георги Юлиянов Иванов. Негови асистенти са Веселин Мишев и Теодор Петров.

Тони Огнянов: Във Верея няма никакво спокойствие, Левски може да стане шампион

"Червеният картон повлия на крайния резултат"