Отборът на Хебър елиминира Левски от турнира за Купата на България по възможно най-драматичния начин. В среща от 1/8-финалите съставът от Пазарджик спечели срещата на стадион "Георги Бенковски" с 2:1 с гол на юношата на "сините" Атанас Кабов в 98-ата минута.

Преди това Ангел Бастунов откри за домакините от дузпа в 69-ата минута, а Уелтон изравни в първата минута на добавеното време.

Снимка 645050

Източник: startphoto.bg

През първото полувреме нивото на игра и от двата отбора бе доста ниско, като единственото положение за гол бе в петата минута, когато Пламен Андреев демонстрира отличен рефлекс и спаси удар с глава на Георги Николов от упор.

В 69-ата минута домакините поведоха в резултата с гол от дузпа на Ангел Бастунов, отсъдена за нарушение на Петрис срещу Олексий Збун.

След това попадение гостите затегнаха обръча пред вратата на Хебър и първо в 81-ата минута мощен удар на Уелтън топката премина на сантиметри встрани от вратата на Хебър, а малко по-късно изстрел на бразилеца се отби в гредата.

Снимка 645052

Все пак бразилецът възстанови равенството в първата от дадените девет минути продължение. "Сините", които в този мач играха с жълти екипи продължиха с натиска в опит да решат срещата, но вместо това при една контраатака на Хебър в последните секунди на добавеното време юношата на Левски Атанас Кабов с удар отблизо донесе голямата радост на домакините и изхвърли софиянци от по-нататъшно участие в турнира за Купата.