Добруджа и Локомотив (Пловдив) се изправят днес за четвърти път един срещу друг в мач за Купата на България през последните 12 години.

На 3 декември 2011 година "смърфовете" печелят категорично с 4:0 в Добрич. Срещата е от осминафиналната фаза на турнира. Хеттрик за "черно-белите", които са водени от Емил Велев-Кокала, бележи Драги Коцев (1, 65, 90), а едно попадение добавя Джереми Родригес (78). По-късно Локо губи финала от Лудогорец в Бургас с 1:2.

През март 2014 Добруджа и Локо (Пд) спорят на четвъртфиналите, които са в две срещи на разменено гостуване. Смърфовете решават всичко още в Добрич. На стадион "Дружба" те са категорични - 3:0 след голове на Здравко Лазаров (31), Аласан Н"Диайе (51) и Крис Гади (75). Седмица по-късно черно-белите бият с 2:0 и в реванша с попадения на Хозеф Мендес (27) и Пак Крис Гади (62), Локо пак е спрян от Лудогорец, но вече на полуфиналите.

Така във въпросните 3 мача Добруджа не само че не печели, но и не вкарва гол - 0:9, пише "Тема Спорт".