Елитните Беласица, Марек, Черноморец Бургас (София) и Спартак (Варна) бяха елиминирани на 1/16-финалите от турнира за Купата на България. Носителят на трофея ЦСКА пък безпроблемно продължава в надпреварата след класическа победа с 3:0 при гостуването си в Бяла Слатина на местния Чавдар.

"Комитите" бяха изненадани от Пирин (Благоевград) с 1:0 в югозападното дерби на турнира. Светослав Дяков донесе победата за "орлетата" след точно реализирана дузпа секунди преди края на срещата. Вратарят на Бела Бахтарлиев и Костадин Марков от Пирин пък получиха червени картони.

Марек се даде без бой на Дунав и рано-рано отпадна от надпреварата. Две попадения за русенци реализира Костадин Хазуров, а класическото 3:0 оформи Цветков.

Черноморец Бургас (София), който е на дъното в елита, очаквано загуби гостуването на Рилски спортист с 0:2. На почивката двата отбора се оттеглиха при резултат 0:0, но преломният момент в двубоя настъпи, когато на терена се появи капитанът на Рилецо Васил Киров. Първо Аджов откри за самоковци, а в 72-ата минута самият Киров покачи на 2:0 и класира тима на 1/8-финалите.

На стадиона в Бяла Слатина ЦСКА взе победа с класическото 3:0. Домакините стояха добре на терена до 36-ата минута, когато Гийом откри резултата с глава. През втората част отново футболистите на ЦСКА доминираха и логично се добраха до нови два гола във вратата на Чавдар. Първо в 72-ата минута Велизар Димитров изпусна дузпа, след като ударът му от бялата точка бе спасен от вратаря Цветан Димитров. В 73-ата и 83-ата минута румънецът Пицурка реализира две попадения и донесе успеха на "армейците".

След като в последните 2 сезона Славия отпадаше още при включването си в турнира за купата на България, днес "белите" елиминираха Хебър с 3:1. В Пазарджик възпитаниците на Ратко Достанич изоставаха в резултата още в 21-ата минута, но до края на двубоя реализираха 3 гола и продължиха напред в надпреварата. Нападателят Тодор Колев отново демонстрира отличната форма, в която се намира като наниза две попадения във вратата на домакините. Саша Симонович също се разписа в този двубой.

Локо (Пд) разгроми АКБ Миньор с 6:1 при гостуването си в Раднево и продължи напред. В пловдивското дерби Марица бе елиминирана от Ботев, след като водеше в резултата двайсетина минути преди края. Младокът Георги Христов откри в 39-ата минута, но в 68-ата и 78-ата влезлият на терена Емил Урумов, с две попадения, донесе успеха на "канарчетата". Другият пловдивски участник - Спартак отпадна от турнира, след като отстъпи с 1:2 на гостуващия Вихрен.

Локомотив (Сф) се добра до минималното 1:0 в Каварна и се класира за следващата фаза на турнира. Ценното попадение за "железничарите" реализира Станислав Руменов две минути преди края.

Литекс пък очаквано победи Шумен. "Оранжевите" отбелязаха две попадения чрез Петър Златинов и Сандриньо.

Берое надделя с 4:0 над Вихър (Горубляне), а Черноморец (Бс) продължава надпред в турнира след успех с 5:0 над Добруджа.

В две от срещите днес се стигна до продължения. Сливен вкара ценен гол в 108-ата минута на Несебър и се класира напред. Монтана пък бе последният тим добрал се до 1/8-финалите, след като елиминира след дузпи Спартак (Вн) с общ резултат 4:2.

Жребият за следващата фаза на турнира ще се тегли на 23 ноември.