Отборът на Черноморец (Балчик) поднесе една от големите изненади в турнира за Купата на България.

В двубой от 1/16-финалната фаза на надпреварата втородивизионният състав се наложи над елитния Ботев (Враца).

Черноморец спечели с минималното 1:0, като по този начин стана първият по-нискоразреден състав, отстраняващ елитен опонент на този етап от турнира.

Врачани владееха инициативата през огромна част от двубоя, но така и не успяваха да превърнат масирания си натиск в гол преднина.

Валери Божинов донесе победата на ЦСКА срещу Ботев (Враца) с 2:0

С автогол и пропусната дузпа: Божинов донесе победата на ЦСКА срещу Ботев (Враца)

Нападателят се скъса да пропуска, Домо също тресна гредата

Вместо това контрадействията на съперника изглеждаха все по-опасни. Всичко това, съчетано със солидното представяне на домакините в защита, доведе до онова, на което феновете в Балчик се надяваха.

Близо 10-хилядният стадион буквално изригна в 66-ата минута, когато черноморци излязоха напред в резултата.

Само няколко минути по-късно попадение в полза на гостите бе отменено заради засада. Футболистите на Ботев оспорваха решението на съдиите в тази ситуация, но то остана в сила.

До последния сигнал нова промяна на резултата не беше регистрирана и по този начин Ботев (Враца) се превърна в първия елитен състав, напускащ турнира на тази фаза.

Черноморец пък очаква името на следващия си съперник, което ще стане ясно след жребия за 1/8-финалите, който ще бъде теглен в петък.

Валери Божинов: Дано ЦСКА загуби от Левски с автогол

"Сините" влизат с предимство в този мач"