Черно море отстрани Литекс на 1/16 финалите за Sesame Купа на България. "Моряците" се наложиха с 2:0 като гост в Тетевен и по този начин продължава напред. На осминафиналите, тимът на Илиан Илиев ще срещне състава на Локомотив (Пловдив).

В днешния двубой варненци владееха инициативата и заслужено стигнаха до успеха. "Оранжевите" има за какво да съжаляват, след като при изоставане с 0:1 получиха право да изпълнят дузпа, но тя беше уловена от Иван Дюлгеров. В 10-ата минута след добра атака отдясно топката стигна до Васил Панайотов, който с едно намери Мазир Сула в наказателното поле, а той стреля опасно, но покрай вратата.

Малко по-късно домакините създадоха най-чистото положение в срещата до момента. След центриране от корнер играч на ловчанлии стреля от близо, но Дюлгеров показа рефлекс и изби. Веднага след това Алекс Фернандес проби отляво, продължи към Васил Панайотов, който напредна в пенала и стреля леко под ъгъл, но вратарят на Литекс спаси.

В 27-ата минута Черно море пропусна да открие резултата от чиста ситуация. Панайотов открадна топката в половината на оранжевите, напредна и подаде към Закария Беншаа вдясно, който останал очи в очи с Марин Орлинов, стреля в тялото на вратаря.

Литекс - Черно море, 0:2, Иса удвои

"Моряците" все още не са елиминирали "оранжевите" от надпреварата

В 51-вата минута Черно море поведе в резултата. Закария Беншаа открадна топката в половината на Литекс, напредна и подаде към влизащия на скорост отляво Мазир Сула, който стреля и вкара за 1:0. Малко след попадениео Закария Беншаа можеше да вкара втори гол. Нападателят на "моряците" засече центриране отляво, но прати топката в аут.

В 58-ата минута Георги Георгиев опита изстрел от около 25 метра, като топката падна опасно под гредата, но Дюлгеров успя да я отклони в корнер, от който не последва опасност пред вратата на Черно море.

В 69-ата минута Иван Дюлгеров отрази дузпа на Георги Георгиев, която бе отсъдена за нарушение на Цветомир Панов срещу Игнатов.

В следващите 10-ина минута Черно море на няколко пъти можеше да вкара втори гол, но пропуски направиха Алекс Фернандес, Исмаил Иса и Закария Беншаа.

В 82-рата минута Черно море пропусна 100% положение. Исмаил Иса бе изведен сам срещу вратаря на домакините, успя да го финтира и точно преди да вкара топката на празна врата, се подхлъзна и не успя да нанесе удар.

В 85-ата минута Исмаил Иса засече с глава центиране на Цветомир Панов и реализира за 2:0.

Мачът между Черно море и Локомотив (Пловдив) е на 3 декември на стадион "Тича".