Финалистът от предишното издание на турнира за Купата на България "Форд Мото-Пфое", Черно море се класира за осминафиналната фаза на настоящото издание на надпреварата.

Пред около 500 зрители на стадион "Тича" във Варна футболистите на треньора Ясен Петров победиха с 1:0 Родопа (Смолян).

Единственото попадение в мача реализира най-добрия на терена Маркос да Силва в 41-ата минута. Бразилецът засече с глава центриране в наказателното поле на гостите.

Ясен Петров бе оставил сред резервите на Черно море двама от основните си играчи - Масена Моке и Слави Жеков, но отсъствието им не си пролича, като домакините имаха тотално превъзходство.

В 8-ата минута Да Силва имаше възможност да открие резултата, но вратаря на Родопа Тодоров спаси. Четири минути по-късно последва и пропуск на Владимиров.

Първият удар към вратата на Черно море дойде в 15-ата минута, когато Вергилов опита да изненада вратаря Колев.

В 32-ата минута удар на Да Силва срещна гредата на Тодоров, а в 36-ата бърза атака Да Силва - Владимиров - Мирчев, завърши с удар на последния, който мина край вратата на Родопа.

Най-чистото положение за гостите бе в началото на втората част, когато Десислав Русев излезе очи в очи с вратаря Колев, но стражът на Черно море спаси.

В самия край на мача, включилият се отлично Масена Моке изведе Мирчев на стрелкова позиция пред вратата на Родопа, като от голлинията Иван Тодоров изби топката.