Ботев (Пловдив) си осигури място в следващия кръг на Sesame Купа на България след категорична победа с 3:0 като гост над Струмска слава. Мартин Секулич (13, 79, 84) реализира хеттрик за гостите, като вторият му гол беше от дузпа.

Старши треньорът на "жълто-черните" Душан Керкез направи девет промени спрямо градското дерби с Локомотив преди няколко дни. Единствено Джеймс Ето'о и Антоан Конте запазиха местата си в стартовата единайсеторка, докато наставникът на домакините Анатоли Нанков заложи на оптимален състав в търсене на изненада и продължаване към 1/8-финалите на турнира.

В 13-ата минута гостите от Пловдив поведоха в резултата с първото си по-добро положение. Центриране от левия фланг беше изчистено в първия момент от защитата на Струмска слава, но топката попадна в Точукву Ннади, който подаде към Мартин Секулич, а нападателят от движение с удар от границата на наказателното поле матира стража Драгомир Петков.

В 79-ата минута Ботев получи правото да изпълни дузпа. Самуел Акере влезе остро в наказателното поле и беше съборен от Мицаков. Главният съдия веднага посочи бялата точка, а зад топката застана Мартин Секулич, който превърна дузпата в гол.

Малко по-късно Мартин Секулич оформи своя хеттрик, като в тази ситуация останаха съмнения дали не бе извършено нарушение срещу вратаря на Струмска слава. Центриране от десния фланг беше засечено от Емануел Уме. Стражът на домакините Драгомир Петков излезе, за да се намеси и се блъсна в Уме, а топката попадна в Секулич, който оформи крайния резултат.