Отборът на Ботев (Пловдив) изхвърли ЦСКА 1948 от турнира за Купата на България, след като тази вечер "канарчетата" записаха убедителна победа с 4:1 в мач от 1/16-финалите в надпреварата.

Точни за успеха на "жълто-черните" бяха Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, който се разписа два пъти, и Стивън Петков. За "червените" единственото попадение отбеляза Андон Гущеров.

ЦСКА 1948 - Ботев (Пд), 1:4 (Развой на срещата по минути)

"Канарчетата" се класираха за осминафиналите в турнира за Купата на България

"Канарчетата" успяха да открият резултата още с първия си точен удар във вратата на "червените". В 3-ата минута, Тодор Неделев се измъкна от защитата на ЦСКА 1948 и подаде към напредналия към наказателното поле Серкан Юсеин, а за него остана само да се разпише във вратата на столичани за 1:0.

Снимка 380401

След доста скучни 16 минути, момчетата на Петко Петков най-накрая успяха да създадат опасност пред съперниковата врата и да се възползват от появилия им се шанс. Андон Гущеров разигра топката с Томислав Павлов в наказателното поле, с което успя да излъже защитата на Ботев, промушвайки се през нея и разписвайки се за 1:1.

Снимка 380402

Малко преди това, Димитър Буров бе изведен от Гущеров на чудесна позиция в наказателното поле, но Крис Добрев успя да го настигне, затвори ъгъла и "червените" загубиха топката. Веселин Васев пък успя да пробие отдясно и веднага опита да центрира, но след удара му топката излезе в аут. В 31-ата минута, Кристиан Добрев успя да увлече двама бранители на ЦСКА 1948 и веднага комбинира с включващия се в атаката Тодор Неделев. Звездата на "канарчетата" си пое добре топката и веднага стреля към вратата, но топката премина на сантиметри от нея. Десет минути по-късно, отново Неделев бе "под прожекторите". Той отправи много опасен топовен удар към вратата, но топката профуча над напречната греда на Вълков.

Снимка 380392

Секунди преди последния съдийски сигнал за първата част, Ботев (Пд) отново поведе в резултата. Съдията на мача не зачете първите две изпълнения на свободния удар, който "канарчетата" спечелиха. При третия опит, Тодор Неделев центрира по великолепен начин към наказателното поле, "поставяйки" топката на главата на своя съотборник, а той я мушна отблизо в мрежата за 2:1.

В 56-ата минута, гол на Антонио Вутов бе отменен заради засада, но това изобщо не повлия на развоя на събитията на "Васил Левски". "Канарчетата" бързо покачиха на 3:1 в 67-ата минута, след като Афонсо овладя подаване близо до наказателното поле и чукна топката към Лъчезар Балтанов, който отблизо засече кълбото с глава за 3:1 и отбеляза втория си гол в срещата.

Две минути по-късно, появилият се като резерва Стивън Петков увеличи на 4:1, след като не остави никакви шансове на Вълков със страховит удар от границата на пеналта, оформяйки и крайния резултат.

След тази убедителна победа на Ботев (Пд), "канарчетата" вече очакват да разберат своя съперник срещу който ще се изправят на осминафиналите за Купата на България.