Отборите на Ботев (Пловдив), Сокол (Марково) и Тракия (Стамболийски) спечелиха срещите си в първия кръг от турнира за Купата на България. "Канарчетата" се наложиха с 6:0 над домакините си от петодивизионния Раковски.

За селекцията на Марин Бакалов 2 гола заби новото попълнение Наско Курдов в 42-ата и 60-ата минути. Талантът се отличи и с асистенция за още едно попадение и напорави впечатление с половин дузина пропуски.

Головата сметка на Ботев оформиха Митко Байрев, открил резултата в 36-ата мин, Стефан Учиков, Ангел Рахов и Илиан Христов.

В следващия кръг на 15 септември Ботев ще играе срещу Сокол (Мрково).

Малко изненадващо, но "соколите" днес се наложиха у дома с 2:1 над Асеновец.

За победителите точни бяха Стоян Ангелов в 22-ата и Ангел Крушков в 75-ата минута. За асеновградчани реализира Сезгин Али в 32-ата мин.

Победителят от двойката Ботев - Сокол пък срещне на 22 септември отбора на Тракия (Стамболийски),който днес отсрани Атлетик (Кулен) след нулево рабвенство в редовното време и 8:7 при дузпите.