Турнир: Купа на България Стадион: Зрители: 1032
120′

КРАЙ НА МАЧА!

Ботев (Пд) се класира на полуфинал за Купата на България

Тим от Втора лига затрудни сериозно Ботев (Пд), но "канарите" все пак са на 1/2-финал за Купата

Младок зарадва селекцията на Феро след 120-минутна битка с Ботев (Гълъбово)

112′

Проблеми за Станислав Шопов, който изпитва проблеми и бива заменен от Костадин Ничев.

108′

Беркай Халил е последната надежда на домакините за достигане поне до равенство, което ще докара срещата до дузпи.

105′

КРАЙ НА ПЪРВО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

105′

НАЧАЛО НА ВТОРО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

99′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:1!! ТОНЕВ!! Мъките на пловдивските "канарчета" най-сетне приключиха в 99-ата минута, когато селекцията на Фераио Спасов завърши подобаващо отлична своя атака през центъра. Иван Бандаловски положи началото с остър пас през центъра. Топката бързо се предвижи измежду няколко играчи на пловдивчани, за да стигне до младия Тонев, който действа хладнокръвно и елиминира съпротивата на стража Иван Дерменджиев.

97′

Безкомпромисен шпагат на Цветелин Радев, който подходи доста грубо срещу Димитър Тонев от гостите.

95′

Наставникът на домакините Митко Коцинов прави принудителна смяна. Емил Иванов получи схващане и се наложи да бъде заменен от Николай Янков.

90′

НАЧАЛО НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

90′

КРАЙ НА РЕДОВНОТО ВРЕМЕ! Ботев (Пловдив) натисна здраво своя опонент в заключителните пет минути от редовното време. Непрестанните центрирания в полето на Дерменджиев обаче не дадоха ефект и така четвъртфиналът влезе в продължение. ЗАПОЧВАТ ПРОДЪЛЖЕНИЯ!

89′

Жълт картон за Ерай Карадайъ, който наруши правилата срещу Перейра.

84′

Пламен Коларов влиза в игра за Ботев (Гълъбово) той ще замени Митко Плахов, който видимо се умори.

79′

Последваха минути , през които играта по-често се накъсваше. Убиването на темпото определено беше в плюс за домакините, които сякаш търсеха двубоят да влезе в продължения.

74′

Никола Илиев слага край на участието си в днешния мач. На негово място се появява Антонио Вутов.

70′

Радослав Терзиев отстъпи мястото си на друг млад талант в пловдивските редици - Димитър Тонев.

66′

Димитър Трайков се появява на терена вместо Джунейт Яшар, който е получил контузия.

65′

БАНДАЛОВСКИ! За втори път в мача отбраната на Гълъбово забрави при статично положение за Иван Бандаловски. Опитният защитник отигра с глава центриране на Шопов, но и този път не намери очертанията на вратата.

58′

РАДЕВ!! Интересните положения пред двете врати продължиха. В 58-ата минута домакините невярващо гледаха пропуснатия огромен шанс за попадение. Бранителят Радев скочи най-високо при ъглов удар, а изстрелът му с глава бе избит от голлинията с огромни усилия от Георги Аргилашки.

56′

ИЛИЕВ! 15-годишният Никола Илиев можеше да открие головата си сметка в мъжкия футбол. В 56-ата минута той получи подаване от друг "диамант" на академията в Коматево - Станислав Шопов, но техничното му насочване от няколко метра пак попадна в тялото на страхотния тази вечер Иван Дерменджиев.

53′

Още един играч на Ботев (Гълъбово) получава официално предупреждение - Аспарух Смилков.

52′

Жълт картон за Джунейт Яшар заради непозволени действия спрямо Александър Тонев.

48′

Kапитанът на Ботев - Лъчезар Балтанов се наложи да поправя грешка на свой колега и поради този факт получи жълт картон.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′

До почивката вратарят на Гълъбово продължи да впечатлява със своите намеси, като с вещина отрази добри изстрели на Тонев и 15-годишния Никола Илиев.

40′

ИЛИЕВ! Младият но изключително перспективен нападател на пловдивчани - Никола Илиев можеше да изведе своя тим напред в резултата малко преди почивката. Талантът демонстрира добра техника на малък периметър, след което отправи диагонален изстрел спасен от вратаря на Гълъбово Дерменджиев. Неуспешен опит за добавка пък направи Тодор Неделев.

32′

Емил Иванов получава първия жълт картон в срещата заради груб фаул срещу Неделев.

30′

Селекцията на Митко Коцинов обаче дебнеше съперника си на контраатака и можеше да го удари звучно в 30-ата. Капитанът Иван Винков демонстрира скорост по крилото и се измъкна от опеката на талантливия Работов. Георги Аргилашки обаче следеше ситуацията и предвидливо излезе, за да пресече пробива му.

29′

Младата звезда на Ботев (Пловдив) - Станислав Шопов напомни за себе си в 29-ата минута, когато направи добър рейд през центъра, а плътният му шут по земя беше избит от Иван Дерменджиев в корнер.

24′

Тодор Неделев опита нещо много красиво в 24-ата минута. От нестандартна позиция българският национал технично пробва да прехвърли стража на Гълъбово - Иван Дерменджиев, но пресили своя удар и коженото кълбо мина над горната греда.

23′

Отбраната на Ботев (Гълъбово) се представя солидно и до този момент не позволява никаква свобода на действие за креативните футболисти на съперника.

12′

ШАНС ЗА ДОМАКИНИТЕ! Макар и двата тима да са от различни нива на българския футбол, срещата започна по равностоен начин, а битката се пренесе главно в центъра на терена. Изненадващо за мнозина, Ботев (Гълъбово) беше клубът, който можеше да открие резултата в 12-ата минута. Иван Бандаловски се скара сериозно на колегите си в отбрана, след като те допуснаха един перфектен пас на Митко Плахов за Аспарух Смилков и само отличната намеса на Бандата предотврати головата асистенция на втория за дебнещия Ерай Карадайъ.

5′

Александър Тонев направи нещо добре познато за стила си на игра. Националът пробва изстрел от средна дистанция, който обаче не затрудни стража на "белите".

1′

27. Станислав Катранков 16. Стефан Попов

Отборите на Ботев (Гълъбово) и Ботев (Пд) се изправят един срещу друг в четвъртфинален двубой от програмата за Купата на България. Съперничество между тимове от Втора и Първа лига, което винаги крие сериозна доза футболна романтика и неочаквани емоции.

ЦСКА победи с 2:1 Ботев (Враца) за Купата на България

Кошмарна грешка прати блед ЦСКА на полуфинал за Купата на България

"Червените" се наложиха с 2:1 над Ботев (Враца)

Втородивизионният тим за пръв път в историята си достига до тази фаза на надпреварата. Той имаше дълъг път в турнира. Гълъбовчани започнаха още от предварителните кръгове с победа с 2:0 над Вихрен в Сандански. След това обаче играчите на Митко Коцинов отстраниха два елитни тима. На 1/16-финала си замина Етър (2:1), а на 1/8-финалите те отстраниха и Витоша (Бистрица) след продължения (2:1).

Ботев (Гълъбово) няма проблеми около състава си, като домакините ще заложат на своя оптимален състав. Те имаха доста тежко начало на годината, като в един момент дори не се знаеше дали ще продължат участието си в шампионата заради финансови трудности.

Ферарио Спасов определи групата за мача с Ботев (Гълъбово) за Купата

Антонио Вутов се завъща, няколко юноши са сред 18-те

Ботев (Пловдив) ще опита да постигне четвърти пореден полуфинал и втори пореден финал за Купата. По пътя си в турнира те отстраниха съставите на Миньор (Перник) и Славия. Ферарио Спасов няма да може да разчита на наказания Димитър Пиргов и контузения Лазар Марин. През последните дни пък се появи информация, че звездата на тима Александър Тонев може да продължи кариерата си в Лудогорец.

Главен съдия на срещата е Георги Давидов, с помощници Георги Дойнов и Даниел Милков. Делегат на БФС е Тургай Мустафа, а работата на реферите зорко ще следи Георги Нарлев.