Отборът на Берое се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България. Заралии постигнаха трудна победа с 2:1 след продължения във Видин над местния Бдин.

В 10-ата минута Берое отправи първия удар в срещата. Стефан Гаврилов стреля от границата на наказателното поле, но изпълнението му премина над вратата. Девет минути по-късно гол на заралии не бе зачетено заради игра с ръка.

В 24-ата Енцо Ойос стреля технично, но ударът му мина встрани от вратата, пазена от Мартин Цветанов. 11 минути по-късно елитният тим бе близо до откриване на резултата, но топката бе изчистена от играч на Бдин пред голлинията. В 37-ата минута Ойос стреля, но ударът му не затрудни Цветанов.

Четири минути преди края на първата част домакините от Видин създадоха първата си опасност. Николай Цветков изпълни пряк свободен удар и намери Даниел Стоянов, но неговият изстрел премина покрай вратата на Хуан Лунгарсо.

В 54-ата минута Берое нацели напречната греда. Пет минути по-късно отборът от Стара Загора откри резултата. Лучиано Скуадроне центира, а Георги Иванов си отбеляза автогол.

Радостта за гостите продължи само две минути, след като появилият се като резерва Цветомир Тодоров прати топката във вратата на Лунгарсо.

В 75-ата минута Бдин можеше да стигне до второ попадение. Владимир Айтов навлезе в наказателно поле на заралии, но Лунгарсо се намеси.

Двубоят навлезе в продължения. В 98-ата минута вратаря на Бдин Цветанов спаси удар на Джани Политино. В добавеното време на първото продължение Берое отново поведе, след като Леандро Годой прати топката в мрежата.

През второто продължение отборът на Хосе Луис Ачиари затвори играта, а единственото по-опасно положение дойде в 115-ата минута, когато удар Сегундо Пачаме премина над вратата на Бдин.

Така Берое си осигури място в 1/8-финалите, където отборът от Стара Загора ще се изправи срещу ФК ЦСКА 1948. Двубоят е на 7-и декември на стадион "Витоша" в Бистрица.

Живко Желев: Лошият терен във Видин ще бъде нашето предимство