Турнир: Купа на България Стадион: Зрители:
90+5′

Край на мача.

Бурни освирквания в Кърджали.

ЦСКА победи Арда в Кърджали и продължава на 1/4-финал за Купата на България

ЦСКА се промъкна на 1/4-финалите за Купата, Соу с гол, но и с червен картон в Кърджали

Само един гол и безброй нарушения в сблъсъка, два отменени гола за домакините

90+4′

Тони Уот излиза сам срещу вратаря!

Не успява да порази целта!

Пропуск на влезлия като резерва футболист на гостите!

90+4′

Засада на Георгиев.

Топката е във вратата.

От щаба на домакините полудяха!

Голът е отменен.

90+3′

Соломон-Отабор се оказва в добра ситуация в наказателното поле.

Опитва да подава, но топката е избита от бранител.

Все пак се стига до изстрел, но отново кълбото среща тялото на футболист на Арда.

85′

Пинто сменя Албентоса.

82′

Осман сменя Гаич.

80′

Затишие в последните няколко минути на терена.

Емоциите се поуталожиха.

Снимка 456032

75′

Коконов е заменен от Христов.

74′

Официално предупреждение и за Крумов.

73′

Жълт картон за Георгиев.

72′

Уот сменя Тиаго.

69′

Овсепян е заменен от Крумов.

68′

Спречкването между Соу и Хасани далеч не бе толкова сериозно.

Повечето фенове очакваха единствено Соу да бъде предупреден, но само с жълт картон.

67′

Втори жълт картон за Хасани.

Той също ще напусне терена.

66′

Червен картон за Али Соу.

Избута Хасани.

65′

Жълт картон за Стамен Белчев.

63′

Пореден корнер в полза на гостите.

Този път Соу се бори за топката в наказателното поле.

Не успява да задържи кълбото в краката си и то е избито напред.

57′

Тежък сблъсък между Антов и Сидоел.

И двамата остават на тревата.

Налага се нова намеса на медицинските лица.

55′

Кръстев пробива по левия фланг.

Успява да центрира.

Георгиев не намира добре топката и тя излиза в аут.

52′

"Червените" продължават да разчитат предимно на своята отбрана и на защитниците и дефанзивните си халфове.

Атаката на тима за момента не действа на високи обороти.

47′

Разбъркване в полето на ЦСКА.

От няколко метра Гаич стреля силно!

Топката се отбива в лявата греда на вратата, пазена от стража на "червените".

Малшанс за домакините!

46′

Соломон-Отабор заменя Евандро.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме не бе сред най-вълнуващите в елита през сезона до момента. Двата тима стартираха битката помежду си на високи обороти, но постепенно намалиха акциите си в противниковата половина и предимно се отбраняваха.

Иначе стартът бе като по поръчка за гостуващия отбор, като броени секунди след изтичането на първата минута от сблъсъка, резултатът вече беше открит.

Али Соу даде преднина на състава си. Той се възползва от груба грешка на състезателите на съперника, като те върнаха кълбото назад, Соу го открадна и напредна, преодоля вратаря на Арда и стреля точно за 0:1.

Домакините се втурнаха в предни позиции, като опитаха чрез Георгиев, Коконов и Делев да застрашат вратата на Бусато.

В 12-ата минута Георгиев прати топката в мрежата на ЦСКА, но бе сигнализирано, че се намира в положение на засада и голът му не беше зачетен.

Повторенията показаха, че състезателят на Арда действително е бил зад последния в отбраната на "червените" и решението на съдиите е коректно.

Последваха нови няколко напрегнати минути пред вратата на столичани, които стояха прибрани в задни позиции и очакваха възможност на контраатака.

В средата на полувремето футболистите на тима от Кърджали намалиха темпото, а играта бе сериозно накъсана от множество нарушения.

"Армейците" започнаха по-често да опитват по-динамични атаки в полето на Арда не нападаха с повече от четирима футболисти, като се презастраховаха в средата на терена и най-вече в защитата си.

Така или иначе нови голове преди паузата не бяха отбелязани.

45′

Почивка.

40′

Жълт картон за Тиаго.

37′

Жълт картон за Коконов.

35′

Нов ъглов удар за Арда.

Футболистите на тима не спират да опитват да се върнат в срещата.

30′

Делев получава подаване в наказателното поле.

Не успява да овладее топката и губи притежанието ѝ.

Играта ще бъде подновена с удар от вратата.

28′

Многоходова атака в полето на Арда.

Малинов стига до топката.

Стреля!

Кълбото минава встрани от целта.

23′

Бусато пада на земята.

Хваща се за кръста и прави знак, че трябва да получи помощ.

Намеса на медицинския екип.

21′

Жълт картон за Гълъбов.

20′

Корнер в полза на Арда.

Топката е избита от бранителите на "червените".

Странично хвърляне за домакините.

17′

Ново центриране към Георгиев.

Засича подаването с глава!

Топката преминава встрани от целта.

14′

Хасани получава първия жълт картон в мача.

12′

Отменен гол на Георгиев.

Бил е в положение на засада.

Повторенията доказват правотата на взетото от съдиите решение.

10′

Атака за домакините.

Топката стига до Коконов.

Той стреля незабавно!

Кълбото се отбива в тялото на бранител и излиза извън пределите на терена.

8′

Феновете на домакините се опитват да окуражат любимците си, за да се върнат те бързо в мача.

За момента това не се случва.

7′

Центриране на Жеферсон.

Караджов излиза и хваща топката в ръцете си.

Караджов: Шансовете срещу ЦСКА са 50 на 50, този клуб даде хляба в ръцете ми

"За нас това е мач като всички останали"

6′

Жълт картон за Делев след връщането му на терена.

Опита да си върне за ситуацията от преди минута.

Санкциониран е официално.

5′

Играта е временно спряна.

Делев остана да лежи в полето на "червените" след сблъсък с Албентоса.

Ще бъде оказана медицинска помощ на играча на домакините.

3′

Добро подаване към Евандро.

Кръстев се намесва и избива топката напред.

"Червените" обаче не спират да атакуват.

2′

ГОООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Али Соу!

Възползва се от грешка в защитата на съперника, преодолява вратаря и праща топката в мрежата.

Неточно подаване в отбраната на домакините коства гол във вратата на тима.

1′

12 Дарко Глишик 24 Нуно Томаш

Арда приема ЦСКА днес от 13:30 часа в 1/8-финал за Купата на България. Двубоят ще е в Кърджали, а за "армейците" надпреварата е реалистична възможност за трофей този сезон, с оглед изоставането от Лудогорец в първенството.

От друга страна, в Арда са амбицирани да повалят гиганта. Кърджалийци имат няколко проблема с основни играчи, но въпреки това ще играят за резултат. От лагера на домакините може да казват, че срещата за купата е бонус, но действително гледат доста сериозно на двубоя.

Арда (Кърджали) ще домакинства на "Лаута" до края на сезона?

Новината съобщи президентът на клуба инж. Петър Пешев

В Арда не могат да разчитат и на двамата си централни нападатели. Голмайсторът Радослав Василев е с травма от двубоя с Локо (Пд). Той със сигурност пропуска днешния мач, а е под въпрос и за неделната среща с ЦСКА. В медицинския щаб обаче са оптимисти, че таранът ще е готов за шампионатния двубой.

Арда пуска новия си календар преди мача с ЦСКА

Двубоят е на 5 декември

По-тежка е ситуацията с другия нападател - Елиша Сам. Той се е прибрал в Белгия, където е претърпял операция на скъсан менискус. В най-добрия случай таранът ще стартира зимна подготовка наравно с останалите, но е възможно възстановяването му да отнеме и повече от месец.

600 000 лева в Арда при спечелване на Купата

Поне 1000 "червени" фена ще атакуват Кърджали в сряда

С травма срещата днес пропуска десният бек Конър Рандъл. Бившият играч на Ливърпул обаче не е безусловен титуляр в последно време, така че неговото отсъствие не е толкова голям проблем.

От друга страна, двубоят може да се окаже ключов за бъдещето на Милош Крушчич начело на ЦСКА. Сърбинът бе назначен като временен вариант до края на годината.

ЦСКА отпътува за Кърджали

"Червените" ще останат там до неделя

"Армейците" заминаха вчера следобед с голяма група за Кърджали. Извън сметките останаха само Енрике и Бикел, които няма да играят до края на годината.

Нито един от играчите на Арда не виси с жълти картони преди двубоя днес. Двама от ЦСКА обаче ще пропуснат шампионатния сблъсък с кърджалийци в неделя, ако бъдат санкционирани - Евандро и Тиаго.