Арда и Славия не се победиха в първи мач от полуфиналната фаза за Купата на България.

Срещата в Кърджали завърши така, както и започна - при резултат 0:0.

На тази фаза от надпреварата се играят по два мача, като на "Овча купел" спорът между двете единайсеторки на практика ще започне от самото начало.

Тимът на Николай Киров достигна до тази фаза след като отстрани на четвъртфиналите ФК ЦСКА 1948.

"Белите" пък нанесоха удар на Левски и се наредиха сред четирите най-добри.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Арда - Славия 0:0, по едно спасяване на двамата вратари

Мачът в Кърджали започна

Първото полувреме предложи няколко добри възможности за реализиране на попадение за всеки от съперниците.

Домакините владееха топката по често, като в началото изглеждаше, че играта е равностойна, но с течение на времето Арда наложи своето темпо на игра и атаките на състава зачестиха.

На старта на мача отборът от Кърджали използваше предимно дясното си крило, като чрез Лозев и Коконов опитваше да стига до възможности за центриране или за директен обстрел на вратата.

Снимка 497182

Източник: arda.bg

Постепенно тимът промени тази стратегия и предприе няколко ротации, измествайки играта по противоположния фланг.

Спас Делев и Иван Коконов бяха най-опасните за "белите" бранители футболисти.

Именно Делев беше близо в две ситуации до откриването на резултата, но точността на изпълненията му изневери. Коконов също можеше да се разпише, но Вуцов спаси.

Най-важна беше намесата на вратаря при далечен изстрел на Йорданов, при който вратарят се намеси решително и изби насочващата се към мрежата му топка.

Снимка 497181

В ответната атака и Рангелов получи шанс за изява опита да прехвърли Караджов, който усети намеренията на опитния си съперник и изби в корнер.

Така преди паузата голове не бяха реализирани.

През второто полувреме Славия затвори всички подстъпи към вратата си и зачака възможност на контраатака.

Рангелов бе заменен, а след това и като цяло действията на столичани в предни позиции замряха.

Поради всичко това, атаките за Арда зачестиха, но "белите" бяха наситили сериозно половината си от терена и направиха трудно откриването на резултата за съперника.

Снимка 497177

Спас Делев пропусна две чудесни възможности, като стреля опасно от свободен удар, а след това и от близка дистанция, но във втория случай топката се отби в тялото на бранител.

Коконов беше заменен в редиците на състава от Кърджали, като изрази съжалението си от този факт.

Футболистите на Славия получиха и няколко жълти картона, което беше по-скоро обяснимо, с оглед целта на тима предимно да руши това, което градят "сините".

Снимка 497183

Така или иначе обаче попадения не бяха реализирани и развръзката беше оставена за реванша.

Двата отбора си размениха по-рано през сезона по един домакински успех в първенството. Арда се наложи с 2:1, а преди по-малко от месец Славия взе ценни три точки на "Овча купел".