Положения за нов гол в срещата вече изцяло няма.

Поредица ненужни нарушения.

Играта се накъса, без да е излишно груба.

70′

Темпото на игра съвсем беше занижено.

На доста ранен етап от второто полувреме изглежда така, сякаш съставите изчакват края на срещата.

Може би това е тактика, избрана от домакините умишлено.

64′

Акциите на домакините спират някъде около централната част от терена.

Това със сигурност не е правилният подход за тима и няма да доведе до успех.

58′

Сериозно затишие на терена в Кърджали.

Особено що се касае до редиците на домакините.

Гостите се отдръпнаха в задни позиции, като по всяка вероятност ще изчакват шанса си на контраатака.

Снимка 380367

51′

ГОООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение за Черно море.

Натискът на гостите даде очакван ефект.

Попадение на Фенуш.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме не предложи много положения за реализиране на попадения в двете врати.

Стартът за гостите беше силен, варненци опитаха да организират няколко бързи атаки, но срещнаха солидната съпротива на бранителите на съперника.

Постепенно "моряците" се насочиха към фланговете, в опит да пробият сгъстената защита на опонента си. И тази тактика обаче водеше единствено до далечни изстрели извън очертанията на вратата.

Малко по малко Арда не само изравни играта, но и на свой ред опита да изземе инициативата от Черно море и да започне да гради атаките си от дълбочина.

Преди почивката домакините успяха да установят леко преимущество, но така и не стигаха до чисти положения за излизане напред в резултата.

Вместо това, седем минути преди почивката Георги Илиев можеше да даде преднина на състава си, но далечният му изстрел се оказа неточен.

Така или иначе до почивката попадения не бяха реализирани.

45′

Почивка.

41′

Последни минути на първото полувреме.

Футболистите на Арда тръгват в предни позиции, сякаш наближава краят на двубоя, а не на първата част.

Дали не са получили специални инструкции от наставника си Стоев? По всяка вероятност опитният специалист е забелязал слабост в представянето на Черно море.

38′

Далечен изстрел на Георги Илиев.

Неуспешен негов опит.

35′

Гостите от Варна се задействаха.

Десетина минути преди почивката те отново взимат инициативата в срещата.

Няма да е изненадващо, ако все пак се стигне до отбелязване на гол преди паузата.

Снимка 380362

30′

Точно половин час на "Арена Арда".

Равностойна игра, но без 100%-ви положения за отбелязване на гол.

Домакините изненадаха опонента си, като опитват да владеят топката по-често и дори да упражняват натиск върху бранителите на варненци.

22′

Домакините обръщат развоя на събитията в своя полза.

Ще опитат да наложат превъзходството си в минутите преди почивката.

21′

Фенуш и Божилов почти не получават шансове за изява.

Стопроцентови опасности в срещата по-скоро няма.

Мартинш също все още не успява да "блесне" с по-солидна изява на терена.

15′

Гостите от Варна се опитват да пробият сгъстената отбрана на съперника с флангови атаки.

Центриранията не водят до нищо опасно в половината на Арда.

Снимка 380361

10′

Затишие на "Арена Арда".

Играта се съсредоточава основно в средата на терена.

8′

Домакините построени в очевидно защитна формация.

Изглежда, че ще разчитат на контраатака.

3′

Гостите са по-активни до момента.

Ситуации за отбелязване на попадение все още няма.

1′

25 Митко Кирилов Плахов 99 Дани Айман Кики

Отборът на Арда, който записа три поредни победи във Втора лига, се изправя срещу Черно море в среща от 1/16-финалите в турнира за Купата на България.

Двубоят ще се играе на "Арена Арда", а за домакините предстои и важно гостуване на Монтана в неделя, в дербито на Втора лига.

Сериозни проблеми има наставникът на Арда Стойчо Стоев. Двама от основните играчи в защита ще пропуснат двубоя с "моряците".

Капитанът Борислав Стойчев има натрупани жълти картони и при още един пропуска следващия мач, който е от особена важност, и е безкрайно важен в борбата за място в Първа лига.

Другият титулярен бранител Румен Сандев все още лекува контузия. Под въпрос са и Венцислав Христов и Димитър Законов.

Арда картотекира бразилски нападател

Лукас Мартинс е пред дебют за кърджалийци

Нападателят се оплаква от болки в прасеца, а отбелязалият победния гол срещу Черноморец (Балчик) бе сменен принудително поради получена травма. Със сигурност мача с Черно море пропуска и опитният Георги Андонов.

Така Стоев ще трябва да заложи на по-младите футболисти в срещата за Купата, което означава, че шанс за игра могат да получат играчи, които не попадат често в групата. На вратата за Арда в този турнир ще пази резервният страж Веселин Ганев.

Георги Китанов отново ще дебютира за Черно море

Вратарят ще е титуляр в мача срещу Арда за Купата на България

За гостите аут е нападателят Радослав Василев, който бе изгонен срещу Славия и ще бъде наказан от БФС. В разширения състав не попаднаха още Мартин Костадинов, Ертам Томбак и Патрик Андраде, както и титулярният вратар Благой Макенджиев.