С три попадения на Ангел Русев ОФК Миньор (Раднево) отстрани Чавдар (Бяла Слатина) в среща от първия кръг в турнира за Купата на България. Мачът завърши при резултат 3:1, а дебют на треньорския пост за тима от Раднево направи Йордан Йорданов.

Гостите откриха в 7-ата минута. След центриране от корнер Иван Петров с глава бе оставен непокрит и вкара за 0:1. Този гол обаче не смути домакините и те бързо изравниха. В 16-ата минута реферът Иван Ангелов отсъди дузпа за нарушение срещу Борислав Иванов. Наказателният удар реализира Ангел Русев. Натискът на домакините продължи и преди да направят обрат пропуснаха две добри положения.

Първо Здравко Тодоров в 20-ата минута не успя да вкара отблизо, а топката бе избита от голлинията. Четири минути по-късно Русев стреля на сантиметри от страничната греда. В 25-ата минута силен удар на Здравко Тодоров срещна напречната греда и Русев довкара отбилата се топка за 2:1.

В 66-ата минута Русев оформи хеттрика си след центриране отдясно на Иван Иванов.

ОФК МИНЬОР - ЧАВДАР (БСл) 3:1
0:1 Петров (7), 3:1 Русев (16-д, 25, 66)

Миньор: Ганев, Т. Тодоров (54 - Д. Димитров), Попчев, Ст. Желев, Георгиев, Ганчев, Ив. Иванов, Анг. Русев, В. Желев (82 - Пл. Димитров), Здр. Тодоров (50 - Христов), Б. Иванов

Чавдар: Андонов, Траянов, Томчев, Г. Петков, Казачки, Николов (63 - Никифоров), Здравков (35 - Савчев), Цв. Петков, Караманов, Петров, Цанков (46 - Борисов)