Турнир: Лига Европа Стадион: "Славутич-Арена" , гр. Запорожие Зрители: 6456
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

Зоря (Луханск) победи ЦСКА с 1:0 в двубой от квалификациите на Лига Европа

Съдията пак извади теслата! ЦСКА не получи очевадна дузпа срещу Зоря, игра мъжки 70 минути с човек по-малко и отпадна от Европа

Грешка на Иван Турицов остави отбора в намален състав

90+2′

Последна смяна за Зоря.

90′

ИЗГОНИХА РУСИН!! Радостта на голмайстора Русин обаче бе кратка, тъй като в порива си на емоция той свали своята фланелка и получи втори жълт картон, оставил двете селекции с равен брой футболисти до края на турнирната битка.

89′

ГОЛ ЗА ЗОРЯ. РУСИН. 1:0! Лошото за ЦСКА се случи 60 секунди преди края на редовното време. "Армейците" решиха да започнат атака, която беше белязана от изсипване дълбоко в половината на Зоря. Амбициите на "червените" обаче не се оправдаха, като вместо това бърза контра направиха футболистите на Зоря. Назарий Русин остана сам срещу Черниаускас, като първият му опит беше изчистен от голлинията. Бившият нападател на Динамо (Киев) обаче получи втора възможност, като този път финтира елегантно и вкара в опразнената мрежа на столичани.

86′

Тони Уот е последната надежда на Люпко Петрович за промяна на резултата. Той заменя Жеферсон.

85′

МИТКОВ! Появилият се след паузата Митко Митков съумя да раздвижи атаката на ЦСКА. В 85-ата минута големият талант пробва да повтори попадението си от мача с Етър, като пробва да изненада Шевченко с далечен шут в неговия близък ъгъл. Стражът на Зоря обаче пусна лявата си ръка и изби в корнер.

84′
Снимка 438804

Източник: CSKA.BG

82′

Офанзивна смяна за ЦСКА. Умореният Малинов отстъпва мястото си на Диего Фабрини.

80′

В оставащите минути отборът на ЦСКА хвърли всичките си сили в атака. Това пък бе добра новина за футболистите на Зоря, които търсеха всяка една пробойна в отбраната на "червените". Два последователни удара отправиха Русин и Хомченовский, като само този на втория предизвика реакция от Черниаускас.

73′

МАЛИНОВ!! ЦСКА имаше уникалната възможност да поведе в мача с идването на 73-ата минута. Кристиян Малинов насъбра около себе си трима защитници на Зоря. Нисичкият халф се пребори за коридор, при който отправи изстрел в далечния ъгъл. Незнайно как обаче той бе спасен по фамозен начин от Шевченко.

72′
Снимка 438800

71′

Мощна бомба от фаул на Богдан Леднев, който освен над стената, прати удара си и високо над горната греда.

68′

Официално предупреждение за Назарий Русин, който наруши правилата срещу Албентоса.

67′

Черниаускас беше на мястото си при мощен шут на резервата Леднев. Доста добра възможност за футболистите на Зоря.

65′

Нова постепенна атака на "армейците", при която сънародниците ни с лекота стигнаха до границите на наказателното поле на Зоря. За кой ли път обаче, Али Соу не съумя да отправи далеч по-силен, и най-вече - опасен шут по посока украинската врата.

57′

ЦСКА отправи четвърти точен удар по посока украинската врата в 57-ата минута. Тогава над всички се извиси Али Соу, но слабото му насочване с глава не притесни по никакъв начин селекцията на Зоря.

56′

Прояна в лагера на ЦСКА. Младият Митко Митков е жокерът на Люпко Петрович, като той ще замени недоволния от задаващата се рокада Евандро.

54′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА!! Домакините от Зоря също решиха да искат дузпа от главния съдия. В 54-ата минута Жанио Бикел, падайки докосна топката с ръка при центриране на Михайличенко. Напълно логично, желанието на украинците обаче не беше изпълнено.

Снимка 438796

47′

На полувремето Виктор Скрипник прави втора смяна. Вместо Юрченко в игра ще видим Леднев.

46′

Хомченовский даде начало на втората част с изстрел от далечно разстояние, който не затрудни "армейците" по никакъв начин.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

45′

Филип Будковский също получава официално предупреждение.

41′

Зоря притисна българския представител с настъпването на финалните акорди от полувремето. Михайличенко проби без особени проблеми през зоната на липсващия Турицов в 41-ата минута. Младокът реши да сюрпризира и шутира директно от малък ъгъл. Черниаускас спаси, а при създалото се меле Петър Занев беше най-съобразителен и изчисти надалеч.

40′

Витуаутас Черниаускас демонстрира, че внимава със случващото се на терена, след като в 40-ата минута отрази по акробатичен начин изстрел с глава на Будковский, който след това се оказа, и че е бил в засада.

Снимка 438798

38′
Снимка 438793

Източник: topsport.bg

35′

Домакините не увеличават интензитета на своите атаки. И двата тима продължават тактическия сблъсък помежду си.

29′

Официално предупреждение за Юрченко.

27′

ЕВАНДРО!! Макар и вече с човек по-малко, ЦСКА продължи да бъде по-активният тим. Гостите бяха много близо до изпълнение на своята цел, след като капитанът Занев пусна перфектен пас за Евандро. Бразилската звезда направи всичко необходимо, за да матира Шевченко, но капитанът на Зоря блесна с отлично спасяване.

22′

ИЗГОНИХА ТУРИЦОВ! Едно зло никога не идва само. В това се убедиха хората на Люпко Петрович, които секунди по-късно получиха тежък шамар по амбициите си в мача. Иван Турицов не прецени дълго подаване към съперников нападател. Футболистът с №19 събори откъсващия се Юрченко, което за жалост означаваше втори жълт картон за младока и принудителното му отстраняване от игра.

21′

СЪДИЯТА СПЕСТИ ЧИСТА ДУЗПА ЗА ЦСКА! Неволите на ЦСКА с некомпетентни съдии продължиха и в Украйна. В 21-ата минута столичният гранд беше порязан от френския съдия Амори Делерю, който единствен не видя дузпата в полза на "армейците". Шевченко не се намеси добре при центриране в наказателното му поле. Отбитата топка стигна до Кристиян Малинов, който шутира от удобна позиция, но кълбото спря в ръката на Богдан Михайличенко. "Червените" реагираха като ужилени, ала сигнал от главния арбитър не последва.

20′

Жълт картон за Хомченовский.

18′

Кристиян Малинов не се изплаши да шутира от доста сериозна дистанция. За жалост в шута му нямаше достатъчно сила и беше уловен лесно от стража на Зоря.

16′

ЮРЧЕНКО! Нуно Томаш премина от статута на герой до грешник само за секунди в 16-ата минута. Първоначално португалецът спря майсторски опит за извеждащ пас към Юрченко. Миг след това обаче бившият бранител на Беленензеш нескопосано "подари" кълбото на гореспоменатия, но ударът му по земя не затрудни Черниаускас.

Снимка 438792

15′

Първи жълт картон в мача. Получава го Иван Турицов.

14′

Юрченко опита да създаде напрежение в полето на ЦСКА след остро центриране от фаул. Никой не отигра топката и тя попадна в сигурните ръце на Черниаускас.

12′
Снимка 438788

11′

Съперниците от Зоря отговориха с бърза атака в 11-ата минута. Владислав Кочергин с лекота преодоля двама съперници, но в заветния момент на пас към Русин, Нуно Томаш протегна крак и така отърва ЦСКА от много голяма опасност пред вратата на Черниаускас.

8′

Националът на Гамбия продължи да бъде голямата опасност за отбраната на Зоря. 120 секунди по-късно той нагласи коженото кълбо на левия си крак, но изстрелът не притесни по никакъв начин стража Шевченко.

6′

ЦСКА загатна леко за своите амбиции в този двубой с настъпването на 6-ата минута. Али Соу се понесе в скоростен рейд през центъра. В сюблимния миг обаче африканецът се зачуди дали да финтира, или шутира, което в крайна сметка доведе до опропастяването на тази изгодна възможност.

3′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Двубоят стартира по доста неприятен начин за селекцията на Виктор Скрипник. Специалистът се наложи да прави принудителна смяна още в 3-ата минута, след като Жоел Абу Хана получи тежка травма при борба за висока топка с Евандро. Така на негово място в центъра на отбраната заигра Йевхен Чеберко.

1′