Като се върнем в четвъртия кръг и се спомним за красивия гол, който отбеляза Зе Руи на Спартак от Варна, и като се сетим за играта му този уиекенд в мача срещу Славия, веднага можем да открием 10-те разлики.

Португалецът направи два непростими пропуска срещу „белите", които можеха да лишат двубоят от интрига. В 62-ата минута Зе получи добър пас, премина през няколко защитници, елиминира и вратаря и когато публиката на ЦСКА извика „гол", то играча не успя да уцели опразнената врата.

Щом от подобна ситуация не успя да реализира, то не бива да му се сърдим и за второто изтървано голово положение. Пет минути по късно срещу него пак нямаше защитници, но вратаря може би му попречи по някакъв начин да сложи край на интригата и да не се стига до ситуации, където Славия имат претенции за дузпа.

Разбира се, никой играч не е застрахован от пропуски. Убеден съм, че Димитър Пенев ще даде нов шанс на играча, защото португалеца показа голямо израстване от миналия сезон, когато дори не попадаше сред титулярите на тогавашния треньор Стойчо Младенов.

Интересното обаче е, че феновете на ЦСКА си спомнят подобни случаи и с други играчи. Примерите са много. „Звездите" на червения клуб от близкото минало в лицето на Гарсес или Амунике ще бъдат запомнени единствено с по един красив гол, и то не във вратата на Левски или Литекс.

Тука вече идва и въпросът, дали същата съдба ще има Зе Руи. Сравнението между тези играчи не е много удачно, защото играят на различни постове, но това по което може би си приличат е, че и тримата може да останат с нищо незапомнени в престоя си на „Армията".

Разбира се, един от тях все още има шанса да поправи тази грешка. На всеки е ясно, че не са много чужденците, на които феновете са скандирали името им. Може би играча който привържениците наистина уважаваха е Макдоналд Мукаси, а причината е повече от ясна - 2-та му гола за 3:0 срещу Левски.

Дори и в настоящия състав на отбора има един играч, който може също да бъде определен като любимец и това е Фелипе Машадо, а причината отново е ясна - гол срещу вечния съперник, донесъл победата на „червените".

Но да се върнем на темата за Зе Руи. Повече от ясно е на кой отбор трябва отбележиш, за да те уважават феновете на ЦСКА. Личи си, че португалецът има голям талант, но да не забравяме, че Гарсес и Амунеке също имаха качества, но не осъзнаваха за кой отбор играят. Или може би просто отбиваха номера.

И ако има нещо, на което Димитър Пенев да е научил играчите, е точно това - да играеш със сърце, независимо от това дали ще победиш или не. Именно този факт започва бавно и постепенно да връща феновете на стадиона, както стана в „Овча купел", където привържениците на „армейците" въпреки дъждовното време напълниха целия сектор „В" и дори при гола на Славия не спряха да подкрепят своя любим отбор. Зе Руи ще получи нов шанс, това е сигурно, но дали ще се възползва от него...