Нападателят на ЦСКА Здравко Лазаров направи отлично завръщане в игра след 4-месечно отсъствие заради контузия. Лазаров се отличи с гол и асистенция при победата на "червeните" над втородивизионния Балкан (Ботевград) с 3:0 (3:0) в контрола, играна днес на базата в Панчарево.

Нападателят се възстанови и изигра първи мач след тежката контузия на дясното коляно, която получи на мача от първенството срещу Литекс на 23 ноември.

Той започна като титуляр и още в петата минута центрира прецизно от ъглов удар към Викторс Морозс, който откри резултата с глава.

В 37-ата минута Лазаров удвои аванса на ЦСКА, след като беше изведен в чиста позиция от Александър Бранеков.

Юношата Александър Събев оформи успеха на домакините с удар по диагонала три минути преди почивката.

ЦСКА владееше инициативата през цялата среща, а гостите отправиха само един по-опасен удар в средата на първата част, когато Петър Петров стреля от фаул, но Даниел Беконо изби в корнер.

След почивката и двамата треньори извършиха множество смени, а положенията за гол бяха малко.

В края Руи Мигел имаше шанс да вкара четвърто попадение, но от точката на дузпата шутира над гредата.

Съставът на ЦСКА: Беконо, Минев, Бранеков, Узунов, Събев, Маркес, Мороз, Зехиров, Силва, Тошев, Лазаров (Петров, Машадо, Котев, Янчев, Мигел, Саидходжа, Удоджи)