Матиас Фаетон ще получи почивка преди да се присъедини към новите си съотборници в ЦСКА. Веднага след края на изминалия сезон във френската Лига 2 той се присъедини към лагера на Гваделупа и помогна на тима да се класира за Голд Къп след победи над Антигуа и Барбуда (5:0) и Гвиана (2:0).

Араби настояват да имат Амос Юга

От въпросния отбор вече са провели предварителни разговори с колегите си от "Армията"

Новият нападател на армейците блесна и в същинската фаза на надпреварата, като игра силно при равенството 2:2 с Канада и вкара две красиви попадения от дистанция за успеха с 4:1 над Куба. В решителния момент обаче пропусна дузпа срещу Гватемала и отборът му отпадна от турнира. Друг е въпросът дали това не е добра новина за ЦСКА.

Все още не е ясно колко дълга е почивката, която Саша Илич е дал на Фаетон, но според информация на "Тема Спорт" той ще пристигне в София най-рано след седмица и най-вероятно няма да попадне в групата за първия официален двубой за сезона - гостуването на Хебър на 16 юли, неделя, от 21:00 часа.