Отборът на ЦСКА видимо изпитва затруднения с вкарването на голове през пролетта. Червената лампичка светна още по време на зимния подготвителен лагер на "армейците", на испанска земя. Тогава тимът бе в катастрофална серия от 5 мача без отбелязан гол и голова разлика 0:11! Отборът на Милош Крушчич записа 4 загуби и 1 равенство в Марбея, а неумението на нападателите да вкарват притесни цялата "червена" общност. Последва победа над Струмска слава с 2:0, в контрола, в която своето дебютно попадение вкара едно от новите попълнения на ЦСКА - Стефано Белтраме.

Дойде време за старта на българското първенство. "Армейците" започнаха с нулево реми срещу Левски, а в следващия кръг победиха Ботев (Пд) с минималното 1:0. Следваше наглед лесното гостуване на Царско село, което се изигра в Бистрица. Гриша Ганчев също присъства на мача, но май по-добре беше да предпочете да прави нещо друго, защото ЦСКА тотално се сгромоляса пред погледа му.

Забиват двама титуляри в ЦСКА на пейката

Соу и Пинто резерви срещу Берое

Безидейната игра и на моменти бездушното поведение на футболистите вбеси феновете на "червените", които започнаха да замерят със снежни топки и бутилки Милош Крушчич. Разбира се, това е недопустимо, тъй като по този начин се петни по реномето на Сектор "Г". В измъчената победа за Купата срещу Ботев (Вр), заблестя другото ново зимно попълнение - Ахмед Ахмедов. Бившият нападател на Дунав взе участие в първото попадение и вкара второто, за да измъкне "армейците" от мъките и да класира отбора си за 1/2-финал.

Снимка 469847

Но, да започнем по същество. През голяма част от подготовката Али Соу бе подготвян за трансфер. Името му бе спрягано за египетския Ал Ахли и се говореше за сума от порядъка на 4 милиона лева. Много от привържениците на "червените" бяха ЗА подобен трансфер. Около гамбиеца се разви голяма трансферна сага и в крайна сметка той остана в редиците на Крушчич. Това "улесни" сръбския наставник, за когото е ясно, че харесва качествата на Соу, оставяйки го твърд титуляр на върха на атаката.

Снимка 462069

Преди 2 години централният нападател бе голова машина в Албания, печелейки "Златната обувка" с повече от 20 гола. В интерес на истината, Соу в момента е и топ реализатор на "червените" в първенството с неговите 9 гола. Гамбийският стрелец обаче се намира в голова суша. Той не е вкарвал в шампионатен двубой от 14 декември, когато ЦСКА разгроми Дунав с 4:0 на "Българска армия". Соу изпитва сериозни затруднения в завършващата фаза. Той е добър в поемането на топката, гардирането, играта му с гръб към вратата също може да се отличи. Головият му нюх обаче е поизчезнал. И от това страда ЦСКА. За това нападението има нужда от крещяща промяна.

Снимка 469833

Първата зимна покупка бе Ахмед Ахмедов. Бившият централен нападател на Дунав бе трансфериран още преди да свърши есенния полусезон. Точно след победата на ЦСКА над "драконите", Ахмедов бе представен като ново попълнение на "армейците". Ахмедов показа отлични резултати по време на физическите и медицинските тестове, които са му били направени, когато бе привлечен. Огромното предимство на тарана е, че той не е страдал от сериозни контузии в професионалната си кариера.

Снимка 457546

Източник: cska.bg

Българинът се понрави с изявите си по време на подготовката в Испания и въпреки катастрофалната игра, която показваше отборът тогава, само Ахмедов и Денис Давидов се отличаваха от останалите си съотборници със своите комбинации и виждания в играта. Ахмед продължи да се готви усилено и да чака своя момент. Той влизаше предимно като резерва в контролните мачове, но това не му пречеше да показва класата в нападение, от която се нуждае ЦСКА.

Снимка 461251

Сезонът започна, Али Соу стартира и в 3-те двубоя от Първа лига като титуляр на върха на атаката, но не успя да направи нищо съществено. Единственото, с което се отличаваше Соу бяха големите пропуски. Той пропиля златна възможност да изравни срещу Царско село в добавеното време на мача, но твърде бавната и мудна реакция на гамбиеца позволи на защитата на домакините да блокира изстрела му. Започна от 1-ата минута и срещу Ботев (Вр). Уцели веднъж гредата и направи отново няколко значими пропуска, когато тимът на "армейците" вече губеше в резултата. През второто полувреме той отстъпи мястото си на Ахмед Ахмедов. Публиката освирка Соу при излизането му.

За 30-тина минути, Ахмедов направи повече, отколкото Али Соу в няколко мача. Той бе важна част от изравнителното попадение на "армейците", когато разигра с Петър Занев, който подаде към Джеси и той реализира за 1:1. В 89-ата минута Ахмедов донесе и победата за отбора си, когато наказа грешка на отбраната на врачани.

Ахмед Ахмедов: Трябва да играем като през второто полувреме

"Много се радвам, че победихме"

Той се отличи с по-разнообразна игра в сравнение с Али Соу. Българинът оперираше в много по-широк периметър, което помогна на отбора да се измъкне от тежката ситуация, в която бе изпаднал. Ако продължи с добрите си изяви, бившият таран на Дунав може да се утвърди като титуляр в отбора на ЦСКА и да си заслужи място и в националния отбор на България.

Предстои мач с Берое в събота. Да видим дали Ахмед Ахмедов ще започне от първата минута или неговият колега Али Соу отново ще бъде първи избор на Милош Крушчич.