Бившият футболист и треньор на Славия Велислав Вуцов не скри задоволството си от победата и категоричната игра на тима над ЦСКА. Той изгледа столичното дерби в ложата на "Васил Левски", в компанията на единия си син - Петър Вуцов. Другият му - Светослав Вуцов бе на вратата на белите, като записа първа суха мрежа за сезона, след като досега в предишните 3 мача пусна 3 гола.

"Много добър мач на Славия, много добър. Особено през първото полувреме. След почивката тактически по-правилно, по-затворено. В Славия трябва да съжаляват само за едно, единствено нещо, че пропуснаха да разгромят този безобразен отбор на ЦСКА. Изпуснаха поне 6-7 чисти положения. Вратарят Бусато ги спаси.

ЦСКА ще уволни Стипич по-рано от очакваното

Заради слаби резултати

Мачът бе спечелен не само тактически, но и технически. Славия надбягваше, надобрваше ЦСКА, създаваше положения с лекота. Печелеше почти всяко единоборство. Бързо отнемаха топката и рядко я губеха", категоричен бе Вуцов пред "Тема Спорт".

"В това състояние, в което е ЦСКА, ако си в бокса хвърляш пешкира и слизаш от ринга. Това е кетастрфоа. Те нито могат да тичат, нито могат да си я подават. А за тактчиеска идея и дисциплина, особено в последните минути, няма какво да говорим - безжалостна безпомощност. Само ритане и блъскане, без грам футбол. Второто полувреме смениха схемата - с трима в защита, мръднаха малко, десетина минути и дотам. Ако ЦСКА има претенции, за титла въобще не говоря, а да са в първата четворка, по този начин нямат шанс. Безидейна игра. Треньорът има май ще се окаже прав за топ пет. Ама така, ако я карат не топ пет, а топ 15 ще гонят. В Славия трябва да се гордеят с отбра си", завърши специалистът.

"Това, което направихме през първото полувреме ми хареса. През второто не чак толкова. Трябваше да си затворим по-рано мача. Изпуснахме много положения. Можеше да сме по-спокойни, а не да треперим до последно. Сега трябва да гледаме напред и към следващия противник - ФК ЦСКА 1948", сподели на свой ред старши треньота на белите Златомир Загорчич.

"Имаме проблем с реализацията във всички мачове досега. Правим достатъчно положения. До концентрация или качество е. Трябва да говорим с футболистите, да сме по-уверени. Надявам се, че в следващите мачове ще вкараме повече и ще сме по-спокойни. Най-важното е да сме постоянни", добави Заги.