Всички футболисти на ЦСКА, които са ангажирани с националните си отбори, претърпяха загуби в последните дни.

В петък Жорди Кайседо отбеляза дебютното си попадение за Еквадор, но тимът му допусна поражение с 1:3 от Парагвай. То обаче не се оказа фатално, тъй като резултатите от другите двубои означаваха, че Ла Три официално се класира за Световното първенство в Катар.

Часове по-късно Брадли Мазику изигра цял мач, но не успя да помогне на Конго при загубата с 1:3 от Замбия в контрола. Титуляр за леопардите беше и друг футболист от родното първенство - бранителят на Локомотив Пловдив Райън Бидунга, а след почивката влезе и доскорошният играч на Лудогорец Мавис Чибота, който сега е част от Макаби Хайфа.

В събота Иван Турицов изкара на терена пълни 90 минути и получи жълт картон, а Георги Йомов изгледа от резервната скамейка поражението на родните национали от Катар с 1:2.

Снимка 568435

Вчера пък крилото Яник Вилдсхут направи своя дебют за Суринам в контрола срещу Тайланд, която южноамериканската държава загуби с 0:1. Мачът бе първи и за новия национален селекционер Стенли Мензо, който е бивш вратар на Аякс и за сефте повика Вилдсхут. Бащата на нидерландеца е от Суринам и той е избрал да звщитава на тази страна. Футболистът на ЦСКА започне като титуляр и основната си позиция като ляво крило и остана на терена през всичките 90 минути.

Вилдсхут каза в Суринам: ЦСКА е топ отборът на България