Новият треньор на Ботев (Враца) Веселин Великов познава вкуса на успеха срещу ЦСКА, пише "Мач Телеграф". През сезон 2016/17 специалистът води Дунав и неговият отбор постига 2 победи над "червените" за първенство.

Още в началото на шампионата русенци надиграват фаворита ЦСКА в мач, който се играе в Разград, тъй като стадионът в Русе няма лиценз по това време за елита.

Та Дунав нанася удари си срещу отбора на Едуард Йорданеску в рамките на 2 минути. В 31-вата минута Васил Шопов открива за "драконите", а две минути по-късно Антон Огнянов бележи феноменално попадение с прецизен удар отдалеч, което май му осигури повторен трансфер в Левски.

ЦСКА - Ботев (Враца) 4:0 (Развой на срещата по минути)

Силен мач за Жорди Кайседо

В последния кръг на първата шестица Дунав пак бие ЦСКА с 1:0 с гол на Самир Аясс, но тогава "червените" излизат с резерви и младежи, защото мачът няма значение за тях. Благодарие на трите точки пък Дунав си осигурява четвъртото място и по-късно печели квота за Лига Европа за сметка на... ЦСКА