ЦСКА-София се издъни на "Българска армия" срещу новака Верея, който за втори път от началото на сезона взе точки от "червените". Срещата между двата отбора от Първа лига завърши при равенство 1:1, с което клубът на Гриша Ганчев е на 5-о място!

Така от два мача срещу ЦСКА-София, дебютантът в елитната ни група събра общо 4 точки, след като на старта на сезона удари "червените" с 1:0!

НА ЖИВО: ЦСКА-София - Верея

"Червените" ще търсят реванш за загубата на старта на сезона

На "Българска армия" пък сложиха край на толеранса към старши треньора Едуард Йорданеску, след като малкото привърженици на стадиона започнаха да го освиркват в края на мача и да викат "Оставка" за румънския специалист. Нещо повече - ултрасите пожелаха мястото на Йорданеску да заеме любимецът на сектор "Г" и въобще червената част от България- Любослав Пенев. Секунди след последния съдийски сигнал на рефера Георги Давидов, камерите уловиха безпомощния поглед на Йорданеску към земята, който казваше всичко.

Самата среща започна по мечтан начин за домакините - с ранен гол, интересни атаки и много настроение в играта на отбора. Петрус Бумал откри в 8-та минута, след като се възползва от многоходова комбинация, извела го фронтално срещу направилия много силен мач - Иван Караджов, с която футболистът записа дебютно попадение с екипа на "червените"!

Голът подейства освежаващо на домакините, които започнаха доста лесно да достигат до противниковата врата, а удар на Рубен Пинто от дистанция замалко не счупи напречната греда над Караджов. Последният демонстрира добър рефлекс при изстрел на Густаво Кулма с глава след половин час игра, който бе избит в корнер.

В 37-та минута дойде и доста любопитно положение, когато футболист на Верея центрира топката, тя попадна в ръката на Чорбаджийски, а тя видимо бе на разстояние от тялото му. Уви, сигнал на съдията Георги Давидов не последва и така двата отбора се оттеглиха на почивка при 1:0 за "червените!

Втората част започна неприятно за възпитаниците на Едуард Йорданеску, като Давид Шимао получи контузия, която обаче доведе до завръщането на доскоро отстранения от първия отбор - Борис Галчев. С влизането си на терена халфът получи на момента капитанската лента от Божидар Чорбаджийски под бурните аплодисменти на привържениците.

За техен ужас, малко по-късно бившият футболист на автентичния ЦСКА - Момчил Цветанов, накара "Армията" да замлъкне. Удар на Георги Ангелов от дистанция не бе добре посрещнат от вратаря Георги Китанов, който прати кълбото в краката на крилото и той с безкомпромисен удар реализира за 1:1!

Играчите на ЦСКА-София настъпиха газта, но Караджов отново бе на ниво в няколко ключови ситуации. Удар на Густаво Кулма мина на сантиметри от дясната греда, а такъв на Недялков с глава бе отразен от Караджов, за да се стигне до крайното 1:1, съпроводено с виковете "Оставка" пред погледа на финансовия благодетел на клуба - Гриша Ганчев!