Ботев (Пловдив) победи ЦСКА с 1:0 в първия мач от полуфиналния сблъсък от Купата на България. Уме Емануел отбеляза гол след много спорно положение в 46-ата минута, а това се оказа достатъчно за крайната победа.

Мачът започна изключително интересно, а ЦСКА контролираше случващото се на терена. Още в 5-ата минута Тобиас Хайнц получи топката и отправи изстрел към вратата на пловдивчани, но кълбото мина покрай вратата. Главният съдия отсъди и нарушение веднага след това.

ЦСКА - Ботев (Пловдив) 0:1 (Развой на срещата по минути)

Срещата е днес от 19:00 часа

Домакините продължиха да натискат опонента си и това даде резултат в 15-ата минута. Тогава те стигнаха до свободен удар и топката бе центрирана в наказателното поле, след което Хидайет Ханкич успя да избие, но в краката на Данило Асприля. Той отправи опасен удар, пращайки топката в левия страничен стълб на вратата.

В 23-ата минута защитата на Ботев не се справи добре и топката попадна в Улаус Скаршем, чийто удар премина високо над напречната греда.

В 32-ата минута дойде и най-добрата част в сметката на ЦСКА. Скаршем остана сам на дъгата на наказателното поле и отправи шут към вратата. А стражът на пловдивчани дори нямаше възможност да помръдне. За негово щастие, изстрелът на Скаршем не успя да се превърне в попадение, като премина встрани от десния стълб.

Снимка 661571

Източник: startphoto.bg

Ботев (Пловдив) отбеляза гол чрез Уме Емануел едва 30 секунди след подновяването на играта. Ивелин Попов изведе с прекрасен пас Уме Емануел, който успя да пусне топката покрай стража на "червените". Беше вдигнат обаче флаг за засада, а ВАР показа, че Емануел не е бил в нарушение и така пловдивчани излязоха напред в резултата. Това беше и изобщо първата възможност за Ботев за попадение и момчетата на Керкез я реализираха.

Почти мигновено след това "канарчетата" можеха да поведат с 0:2. Мохамед Брахими се откъсна от защитата на "червените". Той беше спрян преди да отправи удар.

Снимка 661572

В 58-ата минута Ботев (Пловдив) пропусна изключителна възможност. Момчетата на Душан Керкез организира добра атака. В наказателното поле Балоянис центрира към Брахими, който се размина с топката и не успя да стреля към вратата от съвсем близко разстояние.

В 62-ата минута напрежението между двата тима ескалира, след като Ивелин Попов фаулира Браян Кордоба в центъра на терена. Кордоба реши да отговори и двамата се спречкаха. Спорът между двамата бързо премина в меле между всички играчи на терена, като и част от щабовете на двата тима също нахлуха на терена. Това накара съдията да покаже червени картони и на двамата футболисти!

Снимка 661573

ЦСКА създаде първото си положение във втората част чак в 75-ата минута. Скаршем намери Джонатан Линдсет, който бе оставен непокрит в наказателното поле. Линдсет обаче пробва удар с левия крак, но топката отиде в аут.

В 81-ата минута ЦСКА бе лишен от чиста дузпа! Джонатан Лидсет бе притиснат от трима бранители на Ботев (Пловдив) и бе грубо изблъскан в наказателното поле. "Червените" предявиха своите претенции, но реферът Драгомир Драганов прецени ситуацията като нормално единоборство и дори ВАР не преразгледа ситуацията!

До края на мача "канарчетата" запазиха преднината си и записаха победата.