Броени дни след кончината на големия футболист и треньор на Сент Етиен Робер Ербен, френските медии извадиха няколко големи мача на "зелените" в периода 1976-1982.

Наред с двубоите на Сент Етиен с Байерн и Хамбургер е и този с ЦСКА.

На първия учебен ден през 1976 г. ЦСКА посреща френския шампион Сент Етиен в първия кръг за КЕШ на стадион "Васил Левски".

Преди 35 години бием Франция във възлов мач по пътя към Мондиал ’86

Головете са отбелязани от капитана Георги Димитров в 11-ата минута и от Наско Сираков в 62-ата

Месеци преди това "зелените" са играли финал в турнира (загубен от Байерн) и са смятани за фаворити. В София пристига да гледа мача и селекционерът на "петлите" Мишел Идалго.

Мачът завършва 0:0, като Сент Етиен пропуска четири чисти положения за гол, но в последните минути дори е притиснат от "армейците" и оцелява само заради вратаря Чуркович.

Как беше сложено началото на Вечното дерби: Левски - ЦСКА

Вижте разказа за четвъртото издание на Купата на Съветската армия, когато три финала определиха победителя