Тимът на ЦСКА започна с лека победа с 2:0 при гостуването си на Черно море във Варна новото футболно първенство.

Пред 10 000 зрители на стадион "Тича" във Варна футболистите на треньора Пламен Марков стигнаха да успеха без много усилия.

И двете попадения за вицешампионите дойдоха след грешки в отбраната на домакините, която бе отчайваща в този мач.

В 17-ата минута Кирил Джоров проспа центриране в наказателното поле, оставяйки Георги Илиев сам пред голлинията, като бившият играч на Черно море без проблем вкара.

В 30-ата минута Флорентин Петре центрира от ъглов удар в наказателното поле на Черно море, където защитниците на домакините изгледаха как Тунчев засича с глава топката във вратата за 2:0.

В последните 20-тина минути варненци доиграха мача и с човек по-малко, след като бившия играч на ЦСКА Масена Моке получи втори жълт и червен картон, след като срита здраво Йордан Тодоров.

Домакините започнаха двубоя по-активно, като най-добрия в техните редици Бойко Величков и Владимиров имаха отлични възможности в първите пет минути, но вратаря Петров не позволи топката да влезе във вратата му.

В 8-мата минута, след грешка на вратаря Петров, който бе привлечен при "червените" от Черно море, Александров бе изведен от Вачев, но стражът на ЦСКА успя да се върне на вратата си и спаси.

След първия гол футболистите на ЦСКА изравниха играта.

В средата на първата част след сблъсък при борба за висока топка Котев от ЦСКА остана без един зъб.

В първия момент съотборниците му сигнализираха за смяна, но защитникът  доигра мача.

Най-чистото положение за гол през второто полувреме бе за домакините, като удара на Бойко Величков с глава в 52-ата минута мина покрай вратата на ЦСКА.

За столичния тим през втората част пък най-чистото положение за гол пропиля малко преди края на двубоя резервата Манолов.

"Мисля, че за българските условия стана добър мач. Започнахме плахо, като в атака правехме много грешки.

След първия гол изравнихме играта, а след втория вече инициативата бе в наши ръце.

За съжаление в пореден мач наш играч получава травма. Видяхте какво се случи с Котев. Заради контузия не можах да използвам и капитана Валентин Илиев.

Надявам се да е готов за двубоя с Хайдук (Кула)", заяви след мача треньора на ЦСКА Пламен Марков.

"Недоволен съм от играчите ми. Дадохме мача твърде елементарно. Поредните ни безумни грешки ни провалиха. Защитниците ни направиха подарък на ЦСКА за първия гол.

При 2:0 бе прекалено сложно за нас. Опитахме да се върнем в мача, но поредното безумие с червения картон на Моке окончателно ни прекърши", заяви треньорът на Черно море Ясен Петров.