Отборът на ЦСКА завърши с тежко поражение подготвителния си лагер в Испания. Този следобед "армейците" отстъпиха с 0:3 на украинския гранд Динамо (Киев). Съперникът доминираше в по-голямата част от проверката, като подпечата своя успех още през първата част, когато в мрежата на Стипица се разписаха Циганков и Вербич. В самия край на второто полувреме пък красив гол от фаул реализира младокът Андрйевски.

ЦСКА - Динамо (Киев) 0:3 (Развой на срещата по минути)

Тежка загуба за "армейците"

ЦСКА имаше своите шансове да вкара поне почетно попадение, но с пропуски се разминаха Жоржиньо и Али Соу. Неприятна новина за треньора Нестор ел Маестро е, че контролата принудително напусна бранителят Стивън Перейра, получил неприятна травма в 72-ата минута.

Кирил Десподов: Завинаги един от вас!

"Дори и на другия край на света, моето сърце остава с вас"

Така балансът от испанските проверки на столични е следният: две победи - срещу Шанхай Шенхуа и Виктория (Пилзен), три загуби от Академия Пушкаш, Спарта (Прага) и Динамо (Киев), както и реми срещу германците от Бохум.

Проверката започна доста неприятно за "армейците", които се оказаха догонващи в резултата след само 120 секунди футбол. Отбраната на ЦСКА допусна съперника да организира отлична флангова атака, която завърши си диагонален удар на Виктор Циганков в незащитения от Стипица ъгъл.

В 9-ата минута българският тим опита да отговори подобаващо на отправеното предизвикателство. Жанио Бикел пресече пас на украинците и реши да стреля моментално към вратата на Бойко. Топката обаче срещна тялото на играч от Динамо.

В течение на проверката ЦСКА заигра на далеч по-високи обороти. Реалните опасности пред вратата на динамовци обаче липсваха.

Жоржиньо сътвори страхотен пробив по крилото в 26-ата минута, по време на който елиминира трима футболисти на Динамо. Националът на Гвинея-Бисау продължи за Мауридеш, който се засуети и в крайна сметка подаде за свой колега на "дъгата". Опитът на Малинов за стрелба обаче не донесе необходимия успех.

Дарби Каунти на Франк Лампард следи изкъсо Валентин Антов от ЦСКА

Дарби Каунти на Франк Лампард следи изкъсо младок от ЦСКА

Валентин Антов е попаднал в полезрението на английския отбор

Горещи страсти сполетяха терена на "Футболен център Марбея", след като Бенямин Вербич фаулира грубо Бикел, а освен това го напсува и доста пиперливо. Това логично ядоса лидера на ЦСКА - Николай Бодуров, който потърси сметка на словенеца преди да бъде възпрян от сигнала на главния съдия.

Снимка 404158

Източник: CSKA.bg

Динамо (Киев) все пак се оттегли на почивка с два гола преднина. Това се случи благодарение гол на Бенямин Вербич в 35-ата минута. Словенецът се възползва от свободната зона по левия фланг, след което напредна леко към центъра и отправи удар в близкия ъгъл. Късмет за попадението му донесе и фактът, че Данте Стипица беше хванат в крачка.

Украинският съперник на ЦСКА можеше да направи преднината си класическа малко след подновяването на играта. Динамо организира светкавична контраатака, при която първоначално се наложи Стивън Перейра да прави решителен шпагат, а пък миг по-късно Стипица да спасява изстрел на понеслия се в нападение централен бранител Кежидора.

ЦСКА пожела защитник №1 в Исландия

"Червените" искат да привлекат Ейдур Арон Сигурбьорнсон

Динамо сбърка при изнасянето на топката и това позволи тя да достигне доста бързо до Али Соу в 76-ата минута. Африканският стрелец изигра ситуацията майсторски, но техничният му изстрел премина на сантиметри от горния десен ъгъл на Бущан.

В заветните мигове на срещата украинският гранд стигна и до трети гол в мрежата на ЦСКА. Младокът Олександър Андрйевски завъртя топката отлично от пряк свободен удар и не остави никакъв шанс на Стипица крайното 0:3.

Оттук насетне ЦСКА ще се готви за старта на първенството в България. "Червените" са предвидили и още две контроли, които да вкарат в оптимална форма момчетата на Нестор ел Маестро.