ЦСКА допусна първа загуба в летните контроли. "Червените" отстъпиха с 0:1 на унгарския шампион Ференцварош в Австрия. Единственото попадение в срещата бе дело на Токмак в 71-ата минута. Проверката бе втора за Фради, които снощи отстъпиха с 1:2 на РБ Брагантино.

Двубоят бе изгледан и от помощник треньорът на Лудогорец Станислав Генчев. Именно Ференцварош е съперникът на "орлите" в Шампионската лига.

Първият точен удар бе в 4-ата минута. Тогава Роланд Варга стреля от пряк свободен удар, но Черниаускас улови. Девет минути след това отново вратарят на ЦСКА се намеси добри, избивайки бомбен удар на Варга.

Последва нова атака за Ференцварош, която завърши с удар с глава в аут на Тамаш Пришкин.

ЦСКА - Ференцварош 0:1

Проверката в Австрия стартира в 19:00 часа

"Червените" отговориха с хубав пробив на Евандро. Бразилецът преодоля трима играчи в зелено, но не успя да промуши топката покрай Динеш.

В 21-ата минута Пришкин бе близо до гол. Нападателят получи топката в наказателното поле и от 6-7 метра нанесе удар, който Черниаускас с умела намеса спаси.

В 23-ата минута Али Соу стреля опасно от около 22 метра, но топката нацели гредата на унгарската врата.

В 33-ата минута отлична намеса на Лаша Двали не позволи на Евандро да застраши вратата на Фради. Малко след това бразилецът комбинира със Соу и се озова на стрелкова позиция, но не сполучи.

В 41-ата минута Соу се възползва от грешка в защитата на унгарците, финтира бранител и нанесе удар, който Динеш изби.

Втората част започна в спокойно темпо. След час игра унгарците смениха почти целия си състав.

В 66-ата минута Черниаускас се справи с удар на Цивич. Пет минути след това Ференцварош откри резултата.Токмак получи топката малко след центъра на терена, стигна до наказателното поле и след шут по земя в долния ляв ъгъл вкара за 0:1.

Добри Митов: Като цяло съм доволен от желанието и старанието на футболистите

"Има какво да работим още"

Отново Токмак отправи опасен удар към вратата на ЦСКА в 77-ата минута, но топката излезе в аут.

Четири минути по-късно Бусато спаси силен удар на играч на Ференцварош извън наказателното поле.

До края на срещата Денис Давидов можеше да възстанови равенството от фаул, но вратарят на унгарския първенец успя да избие.