ЦСКА елиминира за четвърти път Лудогорец и достигна 34-и финал за националната купа.

"Червените" продължават да имат стопроцентова успеваемост срещу разградчани в турнира, като за сефте отстраниха "орлите" на полуфинал, пише "Тема: Спорт".

Предишните три крайни успеха бяха веднъж на 1/16-финалната фаза през есента на 2012/13 (2:1 и 0:1 в два мача), както и два пъти на четвъртфиналите през декември 2018-а (1:0 на "Армията") и през април 2019-а (1:0 в Разград).

ЦСКА победи Лудогорец с 2:1 и се класира на финал за Купата на България!

Много силен ЦСКА победи Лудогорец и е на финал за Купата отново!

Истинско зрелище в Разград, три гола, три червени картона и голяма "армейска" радост

С достигането до последната битка ЦСКА се доближи само на 3 финала от Левски, който е лидер по този показател. "Сините" са спорили 37 пъти за трофея - 25 купи, 12 загуби.

Снощи обаче "армейците" изпревариха вечния съперник по брой достигнати финали само през този век - 8 срещу 7. В седемте дотук "червените" ликуваха три пъти след победи над Черно море (2006), Славия (2011) и Монтана (2016), а четири пъти бяха на губещата страна - срещу Левски (2002), Литекс (2004), пак Левски (2005) и Локо (Пд) миналата година след дузпи. Срещу Арда на 19 май те ще могат да изравнят баланса си през XXI век.

Отдавна е ясно - ЦСКА не може да бъде спокоен за нито един рефер

Че ще свири честно

Първият финал за националната Купа за ЦСКА идва преди 72 лета. През 1949-а отборът на Крум Милев губи от Левски след битка в три действия - 1:1, 2:2 и 1:2 след продължения в третата среща, когато точен в 113-ата минута е Арсен Димитров. Следва още едно поражение от сините на следващата година, отново след 3 мача, преди през 1951-а "армейците" да ликуват с първия си трофей в надпреварата - 1:0 над Академик (Сф) на "Армията" с гол на Пижо Миланов в 103-ата минута. Този успех слага началото на серия от 5 поредни спечелени финала, когато ЦСКА достига до тази фаза. Тя е прекъсната от 0:1 срещу Славия през 1966 г. с ранно попадение на Александър Василев, но и до ден днешен остава най-дългата в историята на клуба.