Диого Виана е на финалната права в преговорите с ЦСКА и от новия сезон може да облече червения екип.

Португалецът бе прив­лечен в Литекс през миналото лято и направи силен старт. На 18 юли той вкара уникален гол при домакинския успех с 2:0 над Лудогорец.

Той обаче не успя да запише много минути, защото получи две травми - в глезена и в бедрото.

Заради тях пропусна 3 месеца от есенния полусезон. В "А" група Виана записа 9 мача и 2 гола (другият бе срещу Славия), а в Б група през пролетта изигра 8 срещи без попадение. За Ку­пата на България добави 3 участия и един гол.

Като юноша португалецът е част от школите на грандо­вете Спортинг (Лисабон) и Порто. В професионалната си кариера е обличал екипите на елитния холандски ВВВ Венло, Пеняфиел (втора португалска дивизия) и Жил Висенте (в португалския елит). Има об­що над 50 мача за всички национални формации от U16 до U21 г.