ЦСКА за пореден път се размина буквално в последните секунди и изтръгна трите точки в мача с Ботев (Пд). Успеха с 2:1 донесе Стефано Белтраме с гол от фаул в 92-ата минута. От вкарването на отбора в елита през сезон 2016/17, "червените" се очертават като абсолютен властелин на късните попадения.

Статистиката показва, че в цели 14 мача те не просто отбелязваха голове след 85-ата минута, но те бяха и такива, че променяха знака в мача и носеха точки. Нещо повече - в 12 от тези 14 случая "червените" стигнаха до победа, а само в два - до равенство.

ЦСКА победи Ботев (Пд) с 2:1 в двубой от Първа лига

Късна драма на "Армията"! Белтраме герой за ЦСКА срещу Ботев (Пловдив)!

Стефано Белтраме донесе първата "армейска" победа за сезон 2020/21

Двата пъти, в които се стигна до реми, бяха срещу Левски - все през миналия сезон. В единия двубой Раул Албентоса с глава изравни за 2:2 в 88-ата минута, а в другия пак две минути преди края на редовното време и пак с глава Али Coy направи 3:3. Веднъж с късен гол "червените" удариха "сините". Това бе в края на сезон 2017/18 - 3:2 с гол на Рубен Пинто в 90-ата минута.

След ЦСКА - Ботев стана ясно: Червеният валяк ще гази!

Много майсторско изпълнение на Белтраме

Най-нещастен откъм получени късни голове срещу ЦСКА е тимът на Черно море. "Моряците" в цели 4 мача в последните 4 години получиха общо 6 фатални гола. Както е видно, в два двубоя дори отнесоха по две попадения в заключителните минути.

Като теглим чертата, срещу всички тимове в Първа лига сметката показва, че общо ЦСКА за малко над 4 сезона вкара 16 решителни гола след 85-ата минута. Те са донесли общо 27 точки на "червените". По този показател те са номер 1 сред останалите тимове в елита от 2016-а година насам. За сравнение, за същия период Левски има осем късни победи и две равенства, а Лудогорец - едва пет късни успеха и две ремита.

Неделев с трогателен жест към фен на ЦСКА

Тодор показа какво е в основата на най-популярната игра в света

Интересно е и това, че ЦСКА доста рядко е на другия полюс и почти не получава късни голове. "Червените" само веднъж се опариха от такъв сценарий, но пък беше фатално и болезнено. Става дума за мача на 6 април 2018 година срещу Лудогорец. "Армейците" загубиха с 2:3, като победното попадение бе дело на Якуб Шверчок в 88-ата минута. До 84-ата минута "червените" водеха с 2:1, но не издържаха. На практика този мач реши първенството, тъй като след него Лудогорец дръпна с 6 точки. Съвсем различно щеше да е при "червена" победа, дори и при реми, защото до края на сезона имаше мач ЦСКА - Лудогорец в София.

Георги Йомов: На ЦСКА не се отказва! Приех веднага!

Ще се доказва пред "великата публика"

Безспорно всички тези многобройни "червени" победи, изковани в заключителните секунди, говорят добре за отбора. Разбира се, противниците им могат да ги отдадат на късмета, но освен за късмет, тези късни голове говорят и за борба до край. А това, че си непримирим и гониш успеха до дупка е нещо много важно и положително. Това говори за воля, за характер, за манталитет. А и победите са много по-сладки, ако дойдат с гол в края на мача, отколкото по всяко друго време.

Така че поне от тази гледна точка "червените" фенове не могат да имат забележки към своите любимци. Желанието и непримиримостта в отбора ги има, но за титла може би само те няма да стигнат.