ЦСКА се класира за финала на турнира "PlayStation 2006", след като на полуфиналите отстрани без проблеми иранския Естеглал Ахвас, побеждавайки с 4:0.

На финала на турнира "червените" срещат в четвъртък вечер на стадион "Българска армия" Локомотив (София) в повторение на финала от миналогодишното издание на надпреварата.

"Червените" нямаха никакви проблеми срещу 12-тия в иранския шампионат, на чиято врата бе доскорошният вратар на Славия и преди това на Ботев (Пловдив) Армен Амбарцумян, който е на проби в тима.

В 10-ата минута капитанът Валентин Илиев откри с глава, след като получи отличен пас от новото румънско попълнение Петре.

Махнот от тима на Естеглал Ахвас удари в отговор греда, след като се възползва от грешка в отбраната на ЦСКА на Мартос, и излезе на стрелкова позиция.

Второто полувреме на двубоя започна с нов пропуск на иранския тим, като Дияни стреля опасно, но вратаря Ивайло Петров спаси.

В 54-ата минута бърза атака на "червените" започнала от Велизар Димитров и преминала през Тиаго Силва бе завършена успешно от Фортадо за 2:0.

Последва пропуск на Махнот за Естеглал Ахвас, който стреля опасно, но вратаря Петров отново да демонстрира класа.

В 64-ата минута най-добрият в редиците на ЦСКА в този мач Велизар Димитров бе съборен в наказателното поле, и реферът Димитър Димитров отсъди дузпа, която Еуген Трика превърна в гол за 3:0.

Крайното 4:0 оформи Йордан Юруков в 73-ата минута, след като бе изведен отлично от Мирослав Манолов.

Междувременно стана ясно, че лекуващият контузия Стойко Сакалиев почти сигурно ще напусне "червените", като мениджъра Лъчезар Танев в момента му търси нов отбор.

"Имахме нужда от такава проверка, защото все още не сме завършили подготовката си. Доволен съм от показаното от играчите ми. Гиом лекува контузия, и за това му дадохме почивка. Очаквам да е готов за мача-реванш от турнира за купата на УЕФА.

В сряда трябва да пристигне на проби сенегалски полузащитник. Най-вероятно той ще се появи в игра в мача с Локомотив в четвъртък. Ще остане две седмици, след което ще решаваме дали да го привлечем", заяви треньорът на ЦСКА Пламен Марков.