ЦСКА се доближи на точка зад Лудогорец, след като "червените" победиха очаквано Септември с 2:0 в последния мач от 18-ия кръг на Първа лига.

Срещата на "Българска армия" се игра без публика заради ексцесиите на феновете по време на мача с Локо (Пловдив) в миналия кръг. Попаденията за домакините дойдоха след точни удари на Фернандо Каранга, отбелязал 14-ия си гол в шампионата, и Кирил Десподов, който се разписа във втори пореден мач за ЦСКА.

Още в първите минути домакинете можеха да поведат, но Десподов от близка позиция не успя да засече центриране от левия фланг.

ЦСКА - Септември 2:0

Двата отбора закриват 18-ия кръг на Първа лига

Закономерно обаче "червените" стигнаха до гол в средата на полувремето.

Борис Галчев загуби елементарно топката пред наказателното поле, Малинов я овладя и бе съборен от Елтон, а съдията очаквано отсъди дузпа. Каранга застана зад топката и не сгреши от бялата точка - 1:0 за ЦСКА!

Септември се държа прилично през първото полувреме, но въпреки това не успя да стигне до сериозна опасност пред вратата на Черниаускас, с изключение на едно меле, при което Тилев от няколко метра не успя да играе добре с топката.

През втората част "червените" вдигнаха оборотите и бе въпрос на време да падне второ попадение.

Десподов можеше да го направи 5 минути след почивката, но след като преодоля Янко Георгиев, не успя да намери очертанията на опразнената врата.

Десподов обаче се реваншира минути по-късно!

Футболистът бе изведен от Тиаго отдясно в наказателното поле и със страхотен удар прати топката в мрежата - 2:0 за ЦСКА!

Последваха още опасности пред вратата на Янко Георгиев, който обаче спаси каквото можа, а веднъж и горната греда му помогна след удар на Каранга.

Бразилецът пък хитро си изкара жълт картон, който му е пети, и така ще пропусне следващия мач срещу аутсайдера Витоша. Голаджията обаче ще бъде на линия за далеч по-трудните мачове срещу Берое и Лудогорец.

С успеха ЦСКА събра актив от 41 точки, с една по-малко от Лудогорец. Левски е на третата позиция с 35.