ЦСКА U16 победи Витоша (Бистрица) с 4:1 като гост и продължава напред в турнира за Купата на БФС.

Домакините поведоха в 3-ата минута, а в 6-ата Йоан Борносузов възстанови равенството. В 12-ата Борносузов удари греда, след което и футболист на Витоша стори това. "Зелените" си отбелязаха автогол в 20-ата минута за 2:1. В края на първата част треньорът Сашо Борисов извърши две принудителни смени заради контузии на Кристиан Петров и Борносузов, а техните места заеха Даниел Янакиев и Юлиан Илиев.

В 58-ата минута Павел Жабов се разписа за 3:1 след центриране отдясно на Ясен Спиров, а в 77-ата отново Жабов оформи крайното 4:1.

В неделя "армейците" приемат Оборище (Панагюрище) в мач от първенството, който ще се играе на терена във ВТУ "Тодор Каблешков" от 14:00 часа.