Юношите на ЦСКА до 16 години победиха Нефтохимик с 4:0 в реванша от осминафиналите за Купата на БФС и с общ резултат 6:1 се класираха за 1/4-финалите в турнира.

Първото полувреме премина без голове, след като "червените" пропуснаха много добри възможности. Мартин Влаевски изведе тима напред в резултата в 53-та минута, след като засече центриране от корнер на Ясен Спиров. Йоан Борносузов удвои аванса от дузпа в 64-та, отсъдена за нарушение срещу Павел Жабов.

При ситуацията играч на Нефтохимик получи втори жълт и респективно червен картон. Четири по-късно Росен Маринов се разписа с глава след центриране от фаул на Йоан Лозанов. В последните секунди Виктор Атанасов реализира четвъртия гол в мача.

В събота ЦСКА приема Септември в мач от първенството от 14:00 часа, на терена във ВТУ "Тодор Каблешков".

Стартов състав: Константин Касабоков (в), Ясен Спиров, Теодор Иванов, Мартин Влаевски, Валентин Ситнилски, Юлиян Илиев, Йоан Лозанов (к), Кирил Великов, Виктор Атанасов, Павел Жабов, Йоан Борносузов

Резерви: Кристиян Димитров (в), Георги Шаламанов, Васил Найденов, Росен Маринов, Александър Георгиев, Георги Димитров

Треньори: Сашо Борисов, Владимир Манчев, Ивайло Иванов, Костадин Джоргов