Юношите на ЦСКА до 15 години завършиха сезона в Югозападната зона на Елитната група с разгромна победа със 7:0 срещу Спортист 2009 (Своге). Двубоят се игра на базата в Панчарево, пишат от клуба на сайта си.

Тимът, воден от Христо Марашлиев, пропусна невероятни възможности за гол преди да излезе напред в резултата 34-та минута, когато точен бе Цветелин Стоичков. Централният защитник Мартин Аврамов удвои от фаул в 39-та минута, Цветомир Цанев направи преднината класическа четири по-късно, а в 45-та и 61-та Аврамов отбеляза още два гола и оформи хеттрика си. В 73-та минута Георги Манев се разписа за 6:0, а в 75-та Данаил Стойчев вкара седмия гол в мача.

След края на двубоя делегатът на срещата Георги Славчев връчи купата за второто място в Югозападната зона на тима ни и пожела на възпитаниците на Христо Марашлиев успех по време на Републиканското първенство. Жребият, в който са включени най-добрите 16 отбора от четирите зони на Елитната група до 15 години, ще се тегли на 4 юни (понеделник). На 7 юни (четвъртък) ще се играят първите мачове от 1/8-финалите, а реваншите ще се състоят на 10 юни (неделя), завършват от "Армията".

Димитър Пенев: Не съм счетоводител, за да коментирам формата на Първа лига, в ЦСКА внимателно да избират треньора

Стратега: Не съм счетоводител, за да коментирам формата на Първа лига, в ЦСКА внимателно да избират треньора

"Да няма после такива извинения, че някой е играл в отбора, защото е познат на треньора"

ЦСКА - Спортист 2009 7:0

Голмайстори: Мартин Аврамов (3), Цветелин Стойчков, Цветомир Цанев, Георги Манев, Данаил Стойчев

Стартов състав: Ивайло Илиев (в), Александър Бучков (к), Мартин Аврамов, Димо Славов, Георги Иванов, Алоай Рамадан, Цветелин Стоичков, Данаил Стойчев, Христо Арсов, Стелиън Георгиев, Цветомир Цанев

Резерви: Константин Касабоков (в), Мартин Сотиров, Цветомир Йорданов, Иван Бакалски, Георги Манев

Старши треньор: Христо Марашлиев