ЦСКА победи Етър с 2:0 в първата контрола на тима за новия сезон. Срещата бе неофициален дебют за треньора Нестор ел Маестро начело на "червените", който обаче със сигурност едва ли е бил очарован от видяното.

На базата на клуба в Панчарево двата състава стигнаха до нулево първо полувреме, след като двата отбора създадоха прекалено малко голови положения. Да не кажем никакви...

ЦСКА - Етър 2:0

Първи мач за Нестор ел Маестро начело на "червените"

"Червените" на два пъти имаха шанс все пак да поразят вратата на Христо Иванов, но опитният страж изби хубав удар на Тиаго извън наказателното поле, а след това топката профуча до гредата му при изпълнение от фаул.

Етър отговори с атака по левия фланг, която можеше да завърши с гол на Иван Стоянов!

Опитният футболист стреля от движение, топката срещна негов съотборник пред голлинията, и така вместо попадение за "болярите", бе отсъдена засада.

През втората част Нестор ел Маестро очаквано направи няколко промени, а в игра се появи и Енрике Рафаел, който се оказа ключовата смяна в срещата.

Атакуващият футболист на ЦСКА поведе "червените" напред в резултата след малко повече от 60 минути игра!

Снимка 363086

Отново той в 78-ата минута се разходи в центъра на защитата на великотърновци и вкара за 2:0, с което оформи и крайния резултат в мача.

Така Нестор ел Маестор започна с успех престоя си в ЦСКА. За "червените" днес не играха водещите футболисти Фернандо Каранга и Станислав Манолев, както и Стойчо Атанасов, които пропуснаха двубоя поради контузии.