ЦСКА излиза срещу Рома днес на митичния "Олимпико" във втория кръг на груповата фаза на Лига Европа. Мачът е от 22:00 часа българско време и ще може да го проследите на живо в ТОПСПОРТ.

"Вълците" са изразените фаворити, въпреки че във футбола всичко е възможно и стават изненади. Рома е сред най-неудобните съперници на ЦСКА в Европа. До момента "червените" са се изправяли 4 пъти срещу римляните. Винаги губят, и то без да отбележат гол. Така че днес първата цел ще е именно тази - най-накрая ЦСКА да вкара гол на италианския гранд.

През сезон 1983/84 "армейците" отстраняват кипърския Омония в първия кръг на турнира за КЕШ. Но не е никак лесно. ЦСКА разбива съперника с 3:0 в София, но страда много като гост - загуба 1:4. Цветан Йончев бележи в 22-ата минута, а българският тим се класира именно заради този гол на чужд терен.

Във втори кръг са мачовете с Рома. На 19.10.1983-а година ЦСКА приема "вълците" и играе добре. Губи с 0:1 след гол на бразилския халф Пауло Роберто Фалкао. Реваншът завършва при същия резултат - 1:0 за Рома, този път с гол на Франческо Грациани в 80-ата.

Снимка 488750

Източник: Twitter

ЦСКА отново мери сили с именития си опонент през сезон 2009/10, този път именно в груповата фаза на Лига Европа. Тогава Рома печели групата с 13 точки. ЦСКА е последен с 1 - от равенството с Фулъм в София (1:1). В Италия "червените" отстъпват с 0:2, след като получават головете в рамките на само 5 минути - от 19-ата до 23-ата. Нещо, което сега не трябва да се повтаря. Герои за римляните са Окака Чука и Симоне Перота.

В София е най-голямата победа на Рома срещу ЦСКА - 3:0 с попадения на Алесио Черчи (2) и Филипо Скардина. Също нещо, което не бива да се повтаря - головете падат в края на първото полувреме, началото на второто и в 89-ата минута.

Така общият баланс на "армейците" срещу Рома е 4 мача, 4 загуби, голова разлика 7:0 в полза на италианците.

АНГЕЛ ДОМУСЧИЕВ, ПРАТЕНИК НА ТОПСПОРТ В РИМ, ИТАЛИЯ.